- Advertisement -

TAG

Zoran Zaev

Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë/ Zaev: Tentativë për vrasje me paramendim, dhunuesit policë

Kreu  i LSDM-së, Zoran Zaev tha se dhunuesit se një pjesë nga dhunuesit ishin pjesëtarë të policisë dhe disa të tjerë i cilësoi si...

Maqedoni/ Ivanov mbledh sot liderët e partive

Pas kaosit të një dite më parë në Kuvendin e Maqedonisë, situata ditën e sotme paraqitet relativisht e qetë, megjithëse paqartësia e situatës politike...

Maqedoni/ Peticion për dorëheqjen e Gjorge Ivanovit

Pas këmbënglujes së Kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, që të mos mandatoj Zoran Zaevin për të formuar qeverinë e re të vendit, një nismë...

Zaev pas takimit me Hahn: Çdo ditë rritet rreziku për Maqedoninë!

Lideri i opozitës Zoran Zaev deklaroi se çdo ditë që vonohet zgjidhja e krizës politike është ditë e humbur për gjithë qytetarët. Pas takimit me...

Kriza politike në Maqedoni/ Ivanov: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe...

Zoran Zaev i bashkohet kërcënuesëve, Mesila Doda e sfidon me Iliridën

Zoran Zaev, mëtonjës për postin e kryeministrit të Maqedonisë ka kërkuar që deputetja e Shqipërisë Mesila Doda të shpallet non-grata në Maqedoni. Zaev ka...

Thellohet kriza politke në Maqedoni, LSDM dhe VMRO-DPMN përplasje për Ligjin e Gjuhës

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka prezantuar programin qeveritar, duke thënë se Maqedonia do të jetë shtet për të gjithë dhe që synon integrimet...

BDI-ja në Qeveri me LSDM-në: Reflektojmë vullnetin e shqiptarëve

Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim ka vendosur që të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme dhe shumicës së ardhshme parlamentare që do të...

Mogherini: Ivanov të mos shkel Kushtetutën, kujdes nga incidentet ndëretnike

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini flet pas takimit me presidentit maqedonas, duke deklaruar se  Ivanov gaboi me refuzimin e mandatimit të Zoran...

Rusia: SHBA, BE dhe Shqipëria të mos ndërhyjnë në Maqedoni

Ministria e Jashtme Ruse  ka akuzuar  ShBA, BE dhe Shqipërinë se po imponojnë në Maqedoni një qeveri pro shqiptare, të kapluar nga kriza politike. Në deklaratën e...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -