- Advertisement -

TAG

zjarre masive

Zjarre masive në Ukrainë, 8 të vdekur dhe 10 të lënduar

Tetë persona humbën jetën dhe dhjetë kanë mbetur të plagosur teksa një seri zjarresh në pyje përfshinë një pjesë të rajonit lindor ukrainas të...

Zjarre masive në vend, Haki Çako: Shumica e qëllimshme, bashkitë që nuk zbatojnë ligjin do të përballen me penalitete

Vatrat e zjarrit në disa zona të vendit nuk kanë të ndalur, ndaj kësaj situate ka reaguar edhe drejtorit i përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare...

Zjarre masive në pyjet e Kalifornisë, evakuohen mijëra qytetarë (Foto)

Ekipet e zjarfikësve në Kaliforni, po luftojnë me një zjarr masiv. ‘BBC’ raporton se mijëra njerëz janë detyruar që të dalin nga shtëpitë e tyre...

Zjarret masive përfshijnë Kukësin dhe Finiqin, shpëtohet për mrekulli i moshuari

Dy zjarre masive kanë mbërthyer ditën e sotme Kukësin dhe Finiqin. Mësohet se flakët janë përhapur në vendin e quajtur "Grykët e Ftohta" në fshatin...

Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive

Të paktën 45 persona kanë gjetur vdekjen nga zjarret në Portugalinë qendrore, shumë prej të cilëve u bllokuan në makina, ndërsa flakët përfshinë një...

Latest news

Robt’ ku t’i kesh Rama!

Nga Elona Caslli Rama, u përballa me policët e tu sot tek Liceu Artistik. Fiilimisht nga makina më thanë të vija maskën. U thashë natën...

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...
- Advertisement -