- Advertisement -

TAG

Zdravko Krivokapiç

Abazoviç: Javën e ardhshme Mali i Zi do të bëhet me qeverinë e re

Mandatari postin e kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç, tha se javën e ardhshme, pas kremtimeve të Pashkëve, pritet të votohet qeveria e...

Abazoviç dorëzoi në Kuvend kërkesë për shkarkimin e kryeministrit, Krivokapiç i heq kompetencat ministrore

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç më 24 janar mori drejtimin e Ministrisë së Drejtësisë, të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave, hoqi zëvendëskryeministrin Dritan...

Krizë politike në Mal të Zi, kryeministri: Nuk do të jap dorëheqje!

“Duke dhënë rezultate të dukshme dhe të njohura qartë, kjo Qeveri ka marrë mbështetje të parezervë për vazhdimin e rrugës së saj”. Kështu deklaroi...

Kryeministri i Malit të Zi: Fyerjet brutale kundër Abazoviçit, të papranueshme

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç ka dënuar fyrjet brutale që janë bërë ndaj zëvendëskryeministrit Dritan Abazoviç dhe disa anëtarëve të Asamblesë së...

Një epokë e re në Malin e Zi

Më i vogli ndër shtetet pasuese të Jugosllavisë, Mali i Zi, për herë të parë pas 30 vitesh priet një qeveri, që nuk kontrollohet...

Latest news

Korreshi ironizon ndarjen e PD-së në dy grupe pune për protestën: Mirë që na pret kostumin, por të na…

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, ka reaguar pas publikimit të listës nga ana e zëdhënëses së PD, Floriana Garo, në të cilën prezantoheshin grupet e...

67- vjeçari gjendet i vdekur në Fier, dyshimet e policisë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se një 67- vjeçar është gjetur i pajetë në...

Po flinin mbi shina, treni përplas dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e...

Aksident i rëndë në Thumanë-Laç, dy të plagosur nisen drejt Traumës

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar pasditen e stome. Këtë herë në autostradën Thumanë-Laç. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak...

Kapet shqiptari me 18 kg kokainë, spiunohet nga komshinjtë

Policia italiane arrestoi një 30-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë. Shqiptari e kishte kthyer shtëpinë ku qëndronte në një laborator droge. Lëvizjet...
- Advertisement -