- Advertisement -

TAG

xhisiela maloku

Xhisiela/ Kërkohet 1 vit burg për djalin e deputetit socialist

Prokuroria kërkon 1 vit burg për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit socialist Rrahman Rraja. Djali i deputetit të PS-së akuzohet  për dhunimin e Xhisiela...

Rexhep Rraja do të gjykohet për “përndjekje”

Gjykata e Krujës ka pranuar këtë të mërkurë kërkesën e Prokurorisë për gjykimin e Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja, për akuzën...

“S’du me u qetësu fare, nuk ta fal sa t’kem jetë”, përgjimet e plota të Xhisielës: T’kam rraf edhe unë

Xhisiela Maloku, e cila denoncoi djalin e deputetit të PS-së Rrahman Rraja, Rexhep Rrajën ka qenë tem kryesore deabatit politik mes maxhorancës dhe opozitës...

Rraja në burg/Flet Xhisiela: Erdha për ta mbështetur, kemi marrëdhënie shoqërore

Pasi ish i dashuri i saj Rexhep Rraja u la sërish në burg, nga jashtë Gjykatës Xhisiela Maloku ka bërë avokatin e tij mbrojtës...

Rexhep Rraja nuk paraqitet në Apel, kërkon lirimin përmes avokatit

Në Gjykatën e Apelit Tiranë ka nisur seanca ndaj Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja. Përmes avokatit të tij, djali i deputetit ka...

Rama pyet: Pse nuk u publikuan pamjet e komisariatit në Fushë-Krujë?

Kur u bë publike çështja e Xhisiela Malokut dhe ish-oficeri Emiljano Nuhu tha se Balla ka qenë në komisariat ku ka kërcënuar efektivët e policisë, të...

“Xhisiela”, Basha përfundon dëshminë në Prokurori: Kam një mesazh të qartë për Edi Ramën…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përfunduar dëshminë në prokurori sa i përket çështjes së Xhisiela Malokut. Basha është paditur nga Taulant Balla,...

FNSH ruan banesën e Xhisiela Malokut

Një ditë pas  planit të masave për marrjen në mbrojtje të Xhisiela Malokut, efektivë të FNSH janë vënë në ruajtje të banesës së familjes...

Tritoli në shtëpinë e Xhisielës/ Të arrestohet Ylli Manjani, opozita dhe gazetarët!

Ditën, kur Rama do të zbulojë grupin armiqësor “Babale”, opozita ka hedhur dinamit në shtëpinë e Xhisielës. Plani orurzi i opozitës destruktive është bërë...

Nuk është humor. Edi Rama: Tritolin te shtëpia e Xhisielës e vuri Opozita

Nuk është humor rrjeti, por deklaratë e vërtetë e kreut të qeverisë në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Para deputetëve të partisë...

Latest news

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...
- Advertisement -