- Advertisement -

TAG

whatsapp

Çfarë është Signal, aplikacioni i sugjeruar nga Elon Musk që po sfidon WhatsApp

Pas shqetësimeve për privatësinë e përdoruesve të aplikacionit të mesazheve “WhatsApp”, miliona njerëz kanë nisur të përdorin aplikacione të tjera si “Telegram” apo “Signal”. Aplikacioni...

Denoncimi: Teza e Maturës doli nëpër grupe Whatsapp-i para provimit

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka denoncuar shpërndarjen e tezave të provimeve të maturës, nëpër grupe Whatsapp-i. Përmes një postimi në...

Henri Çili, viktimë perfekte e rrethanave fatkeqe apo e botës që ndërtoi vetë?

Nga Lorenc Vangjeli Henri Çili është viktima perfekte. Djali që erdhi nga periferia e Elbasanit dhe u vetëkrijua në pak vjet si një nga qytetarët...

Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në miliona celularë

Aplikacioni WhatsApp nuk do të funksionojë më në miliona celularë nga 1 shkurti i vitit 2020. Shërbimin e mesazheve të WhatsApp nuk do ta...

Princi i Arabisë Saudite hakon telefonin e njeriut më të pasur në botë

Dy zyrtarë të OKB-së do të raportojnë këtë të mërkurë se kanë prova të mjaftueshme që sugjerojnë se Arabia Saudite ka hakuar telefonin e...

“Telegram” jep alarmin: Fshini menjëherë WhatsApp-in nga telefoni juaj!

Pavel Durov themeluesi i aplikacionit të komunikimit “Telegram” lëshon akuza të rënda në drejtim të kompanisë rivale WhatsApp, duke thënë se përgjon përdoruesit. Sipas tij...

WhatsApp padit kompaninë kibernetike izraelite për spiunazh

WhatsApp ka paditur kompaninë izraelite të mbikëqyrjes kibernetike NSO Group për arsye se shërbimin e mesazheve të kompanisë e ka përdorur për spiunazh. Sipas një...

Probleme me gjigantët Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Teksa flasim, Facebook- u, Instagram- i dhe WhatsApp- i po hasin vështirësi në funksionim. Kështu, mbarë globi ka aktualisht probleme me përdorimin e këtyre...

Edhe aplikacioni WhatsApp do të mbytet nga reklamat

Shumë shpejt edhe në aplikacionin WhatsApp do të shfaqen reklama gjatë përdorimit të tij. Gjatë Samitit të Marketingut të Facebook që u mbajt në Holandë,...

Si të kuptoni nëse jeni prekur nga sulmi i WhatsApp?

1.5 miliardë përdorues të Whatsapp janë paralajmëruar që të përditësojnë aplikacionin për shkak të një sulmi në të dhënat e tyre. Sulmi i lejon hakerët...

Latest news

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Britania shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. Numri i...

E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?!

Nga Elona Caslli E bija e Ylli Hilës... E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?! Je grua dhe po ta kursej...
- Advertisement -