- Advertisement -

TAG

vucic

Koçijançiç: Thaçi e Vuçiç do të diskutojnë si të vazhdohet me dialogun

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Koçijançiç ka njoftuar se takimi mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të...

Bisedimet me Kosovën/ Vuçiç: Dialogu detyrim për të rinjtë serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se po mendon faktin se qytetarët e Serbisë i bëjnë thirrje që të vazhdoj dialogu i brendshëm...

Tusk: Serbia në BE, vetëm pasi të ketë përfunduar dialogun me Kosovën

Kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk ka theksuar se Serbia mund të llogarisë në anëtarësimin e plotë të saj në BE pas përfundimit të...

Rama publikon foton e takimit me Erdogan dhe Vuçiç

Gjatë vizitës zyrtare në Turqi në kuadër të forumit botëror të naftës në Stamboll, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e Turqisë...

Komisioneri Hahn: Në Trieste do të diskutohet ideja e Vuçiç mbi ekonominë rajonale

Në një intervistë për revistën “CorD”, komisioneri Johannes Hahn deklaron se anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE është i padiskutueshëm. “Perspektiva e BE-së për Ballkanin...

Thaçi e Vuçiç, takim joformal me Federica Mogherinin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç janë pritur në një takim joformal nga ish shefja e Politikës së Jashtme...

Vuçiç: Ka ardhur koha të bisedojmë për Kushtetutën e Serbisë dhe Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se ka ardhur koha të bisedohet guximshëm për Kushtetutën e Serbisë dhe Kosovën. Në një intervistë për Radion...

Qeveria serbe zbulon planin për parandalimin e formimit të ushtrisë së Kosovës

Qeveria e Serbisë është shprehur e sigurt se me futjen e Listës Serbe në legjislativin e ardhshëm të shtetit të Kosovës, do të parandalohet...

Samiti i Kryeministrave/ Rama, Mustafa dhe Vuçiç darkojnë në Sarajevë

Samiti i kryeministrave të Ballkanit ka mbledhur krerët e qeverive të rajonit. Ata kanë darkuar mbrëmjen e sotme në një nga restorantet e Sarajevës. Kryeministrat...

Krijimi i ushtrisë së Kosovës/ Vuçiç: Thaçi duhet të ulë egon e tij

Kyreministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet ta harrojë egon e tij pas kundërshtimeve për krijimin e...

Latest news

… edhe një herë për situatën

Ligjvënësja e Rilindjes, Antoneta Dhima dallohet për kombinimet e saj të rralla në sallën e Kuvendit. Maskat e saj kanë krijuar tendencë në përputhje...

Ora e rrallë e Ahmet Zogut

Nga Arben Llalla Në vitin 2002 Bashkia e Selanikut organizoi një panair të orëve të vjetra dhe të rralla. Në këtë panair ekspozoheshin orë dore,...

Ja si e identifikon vogëlushja Edi Ramën… videoja bëhet virale (film)

Dy fëmijët më të famshëm të Instagramit, Deon Gjoni dhe Marge Pëllumbi qenë të ftuar në emisionin “ABC-ja e pasdites” të Ermal Peçit. Mes të...

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...
- Advertisement -