- Advertisement -

TAG

Viola von Cramon

Votimi i Kurtit në Shqipëri, raportuesja për Kosovën në PE: E pa pranueshme

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar pasi kryeministri i Kosovës Albin Kurti votoi në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në...

Cramon: Kosova t’i kthehet dialogut, Serbia ta njohë Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon  së fundmi është shprehur se beson se e ardhmja e Kosovës dhe Serbisë është në...

PE miraton raportin, thirrje 5 shteteve të BE-së: Njihni pavarësinë e Kosovës

Me 50 vota pro, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën të përgatitur...

Von Cramon: Dialogu me Beogradin çështje që s’mund të neglizhohet

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka uruar Kosovën për 13-vjetorin e shpalljes së pavarësisë, teksa ka ritheksuar rëndësinë e dialogut...

Von Cramon: Të liberalizohen sa më shpejt vizat për Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka thënë sot se njerëzit në Kosovë janë të frustruar me të drejtë dhe kërkoi...

PE do të kërkojë sërish nga pesë vendet e BE-së që ta njohin Kosovën

Parlamenti Evropian sërish do t’i bëjë thirrje pesë vendeve të Bashkimit Evropian, që nuk e kanë njohur Kosovën, që ta bëjnë një gjë të...

Zyrtarja e BE akuzon Vuçiç: I fshehe rastet me koronavirus për shkak të zgjedhjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, akuzon ashpër presidentin serb Aleksandër Vuçiç për manipulim të shifrave të koronavirusit.   Von Cramon reagon ashpër...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -