- Advertisement -

TAG

veri

Drejtoria Detare paralajmëron: Cikloni po afrohet me erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se si rezultat i krijimit të një cikloni, me erëra të fuqishme dhe reshje shiu, do të përkeqësohet...

Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri: Janë të pastruara

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto...

Komunat veriore të Kosovës shkëpusin komunikimin me Prishtinën

Kryetarët e komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit, të banuara me shumicë serbe, dhanë dorëheqje nga postet e tyre dhe...

PD-zv/ kryeministres: Qeveria s’jep asnjë lekë për bashkitë e Veriut

Zv/ kryeministrja, Senida Mesi foli dje në Kuvend për hapjen e pikës së re doganore me Malin e Zi dhe projekteve për qytetin verior. Por...

Laboratori në Has/ Sekuestrohen rreth 100 kg heroinë, 5 të arrestuar

Detaje të tjera nga operacioni në Has ku u zbulua një laborator i përpunimit të drogave të rënda. Bëhet me dije se janë zbuluar...

Alpet e Veriut dhe Riviera e Jonit s’janë të vetmet bukuri mahnitëse të Shqipërisë

Nga Nëntor Oseku Zona e Alpeve të Veriut apo Riviera e Jonit nuk janë të vetmet bukuri mahnitëse të Shqipërisë. Janë dhe disa zona që...

10 Euro për të vizituar vendin tënd, të vizitosh Shqipërinë tënde, Valbonën?

Nga Rafael Shabani Keni dëgjuar për Valbonën? Përveçse keni bërë like fotove nëpër faqet e internetit, realisht e dini që ndodhet në skajin më verior...

Tensionohet veriu i Kosovës, serbët në protestë pas arrestimit të Gjuriçit

Situata në veri të Kosovës ka marrë tone dramatike pas arrestimit të zyrtarit të lartë serb Marko Gjuriç, i cili, duke sfiduar hapur autoritetet...

Për të dashur si vëllanë tim mjafton vetëm të jesh njeri

Nga Abdullah Gashi Kudo s’ka rëndësi i verdhë i bardhë apo i zi kudo që të jesh në lindje në perëndim në jug apo në veri për të dashur si vëllanë tim mjafton vetëm të jesh...

Varfëria si komunizmi…Ish-kampi i internimit në veri të Shqipërisë, kthehet në strehë banimi

Dikur njerëzit silleshin me forcë në kampin e internimit në Torovicë, ndërsa sot banorët e varfër nga veriu e kanë zgjedhur atë si strehë...

Latest news

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...

Vala e dytë e Covid-19/ Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë Europën

Bllokimet, ora policore dhe  kufizimet rajonale po vendosen në të gjithë Europën për të luftuar një rritje të rasteve të koronavirusit,raporton euronews. Çfarë po ndodh...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Mitsotakis njofton masat e reja në Greqi

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar këtë paraditet masat e reja të pandemisë në vend. Në një konferencë për shtyp, kreu i qeverisë ka...
- Advertisement -