- Advertisement -

TAG

vdekje

Dita Botërore e Kancerit/ Në 2030, numri i të prekurve nga kanceri pritet të arrijë 21.7 milionë

Në ditën botërore kundër kancerit, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një raport ku argumentohet se diagnoza e vonë e kancerit çon në vdekjen...

Mesazh nga Helmetat e Bardha të Sirisë: 100 mijë shpirtëra në Halep rrezikojnë shfarosjen, na ndihmoni (foto)

Nuk po kemi mundësi  as të numërojmë të vdekurit më "Rreth 100 mijë civilë janë bllokuar në Halepin lindor të rrethuar në një hapësirë ​​që po...

Vdes Fidel Castro, ish-presidenti historik i Kubës

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare ish Presidenti i Kubës dhe lideri i revolucionit komunist, Fidel Castro Televizioni shtetëror i Kubës bëri me dije se...

Australi, aksident në parkun e lojërave të “DreamWorld”, vdesin 4 persona

Një aksident me pasojë vdekjen e katër personave ka ndodhur në parkun e lojërave DreamWorld në Australi. Aksidenti ka ndodhur teksa 6 persona po bënin...

Qerret, aksidentohet për vdekje i moshuari, autori largohet nga vendngjarja

  Pasditen e djeshme në aksin rrugor Fllakë-Fshati Rinia në Qerret është aksidentuar për vdekje një 76 vjeçar. Mësohet se i moshuari H.A ka ndërruar jetë...

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Pëllumb Marnikollës

Është zbardhur ekspertiza mjeko-ligjore për vdekjen e shqiptarit Pëllumb Marnikolla. Sipas ekspertizës viktimës i janë shkaktuar dëmtime me mjet të fortë dhe jo të mprehtë...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...
- Advertisement -