- Advertisement -

TAG

varre

Zbulohen varre 2 mijëvjeçare në Tiranë

Varre dy mijëvjeçare janë zbuluar te Mozaiku i Tiranës. Varret janë zbuluar nga gërmimet që nisëm fillimisht për një kanal ujësjellësi. Ishin arkeologë e qytetarë të...

Era rrëzon pemët në Lezhë, dëmtohen varret

Ditën e sotme vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq ku në Lezhë raportohet se rrymat e forta të erës kanë shkaktuar...

Pas Bularatit, ushtarët grekë duhet të përcillen në atdhe

Nga Mujë Buçpapaj Ngjarja e Bulararit, ku një i vetëquajtur “ushtar i Vorio Epirit” u ekzekutua ndërsa sulmoi pa asnjë shkak Policinë e Shtetit shqiptar,...

Eshtrat e shenjta të shqiptarëve…

Nga Marin Mema Disa qindra vendprehje u shtuan në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë. Ceremonia u mbajt me pjesëmarrjen e autoriteteve të vendit fqinj...

Gërmime arkeologjike gjatë punimeve të TAP, zbulohen 600 varre që datojnë nga 8000 vite para Krishtit deri tek 1000 vite pas Krishtit

Shqipëria zbulon sitin më të madh arkeologjik, ku ruhen tri epoka të ndryshme nga 8000 vite para Krishtit deri tek 1000 vite pas Krishtit. Nga...

Pa territoret shqiptare, Mali i Zi, Maqedonia, Greqia dhe Serbia do ishin vetëm “shprehje gjeografike”

Nga Spartak Ngjela Ku është nisur të shkojë Shqipëria dhe çfarë po bën korrupsioni shtetëror shqiptar sot për të shpëtuar kokën dhe paratë? Shqipëria është nisur...

Doda: Ju nderoni pushtuesin, ne nderojmë të rënët tanë pa varre

24Ashtu siç kishte njoftuar, Shoqata Çamëria së bashku me qytetarë të shumtë kanë protestuar në mënyrë paqësore pasditen e sotme para Ministrisë së Jashtme. Gjatë...

Media greke citon Idrizin: Grekët do të pretendojnë tokën shqiptare me varret e ushtarëve grekë

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi gjatë një interviste në Fax Tv deklaroi se  familjarët grekë nuk i marrin trupat e...

Kur brezi ynë të zhduket, varret greke në Shqipëri do konsiderohen tokë e fqinjit

Nga Mesila Doda Në këto ditë të nxehta temperaturash politike po kalon si pa u ndjerv vendimi i qeverisë shqiptare për t’i dhënë statusin e...

Shqipëria do ndërtojë 8000 varre të grekëve, Kotzias kërkon të zgjerojë kufirin detar

Ndërsa në Shqipëri është bërë publik vendimi i qeverisë Rama që ka miratuar ndërtimin e 8000 varreve të ushtarëve grekë në Korçë, vendi fqinj...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -