- Advertisement -

TAG

varese

“Të mbyti virusi moj nëne”, 44 vjeçari në Tiranë i rrëmben varësen, gruaja bërtet me të madhe

Një 44-vjeçar është kapur pasi ka tentuar t’i rrëmbejë varësen e floririt nga qafa një të moshuare në Tiranë. 44 vjeçari me iniciale L.S. i...

Një varëse me portretin e Skënderbeut në Muzeun Britanik. A është ky portreti i vërtetë i heroit kombëtar?

Nga Ilir Seci Në Muzeun Britanik në Londër, i mirënjohur si British Museum, mes shumë e shumë objekteve të ekspozuara gjendet edhe një varëse që...

Ngjarje e rëndë në Itali/ Shqiptari qëllon 15 herë me thikë gruan e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare emigrantësh në Itali, ku një grua 52 vjeçe, nëna e tre fëmijëve është qëlluar...

Arrestohet grabitësi i autobusëve në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar grabitësin e urbanëve në kryeqytet. Në pranga ka rënë shtetasi Bujar Sula, 31 vjeç pasi në autobusin e Unazës ka...

Latest news

Makina përplaset me trafikndarësen në Durrës dhe përmbyset, plagoset shoferi

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në unazën e Shkozetit. Mësohet se një makinë tip “Ford” me targa AA568ZO është përfshirë në...

Ngacmoi vajzën e mitur, arrestohet 51-vjeçari në Fier

Një 51-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare. Mësohet se vajza e mitur dhe autori i dyshuar...

Shuhet James Bond i parë, ndërron jetë aktori i famshëm

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery. Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari...

Tërmeti i fuqishëm, vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Turqi

Ekipet e shpëtimit turke po kërkojnë ende nëpër rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti i fuqishëm i së premtes. Numri i të vdekurve nga...

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...
- Advertisement -