- Advertisement -

TAG

Vaksina ruse

Mediat ruse jehonë: Shqipëria miraton vaksinën Sputnik V

Miratimi i vaksinës Sputnik në Shqipëri ka bërë jehonë në mediat ruse. “Shqipëria ka miratuar përdorimin e Sputnik V, tha të Premten Fondi Rus...

Presidenti argjentinas rezulton pozitiv me COVID, megjithëse dy muaj më parë bëri vaksinën ruse

Pak më shumë se dy muaj pasi u vaksinua me Sputnik V, Presidenti argjentinas Alberto Fernandez ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në një postim, Presidenti...

Italia pranë aprovimit të “Sputnik V”, Instituti Kombëtar në Itali: Vaksina ruse më e mira

Italia është shumë pranë aprovimit të vaksinës ruse “Sputnik V”. Mediat italiane raportojnë se është kryer një studim shkencor rreth vaksinës ruse nga një laborator shkencor...

Hungaria nis përdorimin e vaksinës ruse kundër koronavirusit

Hungaria është kthyer të premten në shtetin e parë të Bashkimit Evropian që do të përdorë vaksinën ruse kundër koronavirusit, Sputnik V, duke mos...

Pas vaksinës BioNTech-Pfizer, Europa mund të aprovojë edhe vaksinën Ruse

Agjencia Evropiane e Medikamteve (EMA) dhe Komisioni Evropian miratuan më 20 dhjetor të 2020 vaksinën kundër koronavirusit BioNTech-Pfizer. Meqë që të gjitha vaksinat që janë...

Vaksina ruse Sputnik V arrin në Serbi

Vaksina ruse kundër koronavirusit Sputnik V arriti të mërkurën në Serbi. Kontingjenti i parë u dërgua në Institutin e Virologjisë, Vaksinave dhe Serumeve “Torlak”...

Vaksina ruse për Covid-19 jep rezultate pozitive, por shkakton ethe dhe këputje…

Një vaksinë Covid-19 e zhvilluar dhe testuar në Rusi, gjeneroi antitrupa neutralizues në dhjetëra subjekte studimi dhe ndërsa vaksina shpesh shkaktonte efekte anësore të...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -