- Advertisement -

TAG

Universiteti i Oksfordit

Vaksina e universitetit të Oksfordit rezulton me 70% mbrojtje ndaj koronavirusit

Vaksina për koronavirus, e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, parandalon shfaqjen e simptomave të këtij virusi te njerëzit për 70 për qind, kanë treguar...

Iu injektua vaksina anti-COVID e kompanisë AstraZeneca dhe Universitetit të Oksfordit, vdes vullnetari 28 vjeçar

Një 28 vjeçar brazilian që mori pjesë si vullnetar në provën klinike të vaksinës së përgatitur nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit ka...

AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin testimet për vaksinën kundër COVID-19

Kompania farmaceutike AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin testimet për vaksinën kundër sëmundjes COVID-19, që shkakton koronavirusi i ri. Më 8 shtator, testimet...

Në fazën e fundit, pezullohet testimi i vaksinës së Oksfordit për Covid-19

Vaksina e kompanisë AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit solli shpresë në të gjithë botën, pasi u mendua se shumë shpejtë do të hidhet në...

“Ky është momenti më i veshtirë”, shkencëtarja shqiptare e Oksfordit: Shumë njerëz që njoh janë infektuar rëndë në Shqipëri

Kërkuesja shkencore shqiptare Detina Zalli shprehet e shqetësuar për rritjen e rasteve me Covid në vendin tonë, gjatë ditëve të fundit. Zalli shkruan se shumë prej...

Lajmi i shkëlqyer/ Universiteti i Oksfordit njofton: vaksina do të jetë gati në shtator (film)

Vaksina do të jetë gati në shtator. Shkenctarët, kërkuesit e Universitetit të Oksfordit bëjnë me dije që janë vetëm një hap larg shpikjes së...

Latest news

Depozitat rriten edhe në tetor, shqiptarët shtojnë mbi 300 milionë euro kursime gjatë pandemisë

Depozitat kanë vijuar tendencën e rritjes së qëndrueshme edhe në tetor, ndonëse në ritme më të ulëta në krahasim me dy muajt e mëparshëm,...

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Festa e Pavarësisë në kohë pandemie, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Këtë vit Festa e Flamurit këtë vit do të festohet në kushte pandemie,...
- Advertisement -