- Advertisement -

TAG

ujë

Ja çfarë duhet të konsumoni për të djegur sa më shumë kalori

Dietat dhe palestra nuk po japin rezultatet që doni të arrini? Nëse me të vërtetë mendoni që keni probleme me kilogramët e tepërt shtojini ditës...

Redux, zgjidhja që “shëron” telefonin tuaj nesë ju bije në ujë

Nëse ju bie telefoni në ujë mos u shqetësoni, pasi tashmë falë një pajisje të quajtur “Redux” nuk do të ketë më asnjë pasojë. Ky...

Siri, katastrofë higjeno-sanitare në Alepo; mungojnë uji dhe dritat

Situata në Siri vazhdon të degradojë edhe sa u takon kushteve higjeno-sanitare. Rreth 2 milionë banorë të qytetit të Alepos, si në pjesën lindore...

Me këtë pije do të shpëtoni nga e gërhitura

Disa njerëz vuajnë nga gërhitja, gjatë gjumit. Kjo gjë jo vetëm që i shqetëson ata vet, por edhe personat që flenë me ta. Sipas mjekëve,...

De Laurentis, rafting duke kënduar: “Kush nuk kërcen është juventin”

Ndërkohë që skuadra e tij po zhvillon seancat e fundit stërvitore në kampingun e Karçiatos në Trento, përpara përgatitjeve të bagazheve për t’u kthyer...

Si të gatuajmë shëndetlie

Meqënëse po afron dita e shenjtë e Bajramit ne po ju mësojmë një ëmbëlsirë të shijshme dhe të thjeshtë për t'u gatuar. Për 25 copë shëndetlie nevojiten...

Gliko me arra

Eshtë koha e përgatitjes e reçelit (glikosë) së arrës Arrat duhen të pjekura deri sa të kenë pak gunga në majë. Pritet maja e fundi,...

Tiranë – vidhet uji tek ish-gurorja në Dajt / UKT në aksion kundër shkelësve të ligjit

Drejtoria Rajonale dhe grupet e Task Forcës së UKT-së kanë konstatuar ndërhyrje të rënda abuzive në tubat kryesorë dhe ata të shpërndarjes në Linzë. Persona...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -