- Advertisement -

TAG

tren

Përplaset nga treni në Itali, 20 vjeçari shqiptar ndërron jetë në spitalin e Firences

Një 20 vjeçar shqiptar i identifikuar si Marko Kaziu ka ndërruar jetë në spitalin e Firencës pas përplasjes nga treni. I riu shqiptar nuk ka...

Gruaja gjendet e pajetë mbi shinat e trenit në aksin hekurudhor Peqin-Elbasan

Një grua 50 vjeçare është gjendur e vdekur në shinat e trenit në aksin hekurudhor Peqin-Elbasan. Trupi i viktimës M.B. është gjendur në afërsi të...

U përplas nga treni në Durrës, humb jetën në spital 16 vjeçari

Ka ndërruar jetë në spital 16-vjeçari që u përplas nga treni paraditen e sotme në Durrës. Mësohet pas tre orëve në sallen e operacionit, i...

Detaje mbi aksidentin në Durrës/ I riu po mbante kufje në vesh kur po kalonte mbi shinat e trenit (film)

Një aksident i rëndë ndodhi paraditen e sotme në Durrës, ku një tren përplasi një të ri, 16 vjeç kur po kalonte mbi shina. I...

Itali/ Gruaja i del përpara trenit dhe vdes, vuante nga depresioni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në stacionin e trenave në Montegrotto dhe Monselice në Itali. Mediat italiane shkruajnë se një grua...

Ambulanca ngel mes shinave/ Treni me shpejtësi maksimale merr jetën e shoferit dhe mjekut (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Poloni, ku një tren ka marrë përpara një ambulancë, duke vrarë dy persona. Mësohet se treni ishte me...

Në Kosovë nis ndërtimi i hekurudhës 210 milionëshe

Hekurudha që lidh Fushë Kosovën me Hanin e  Elezit shumë shpejt do të duket më ndryshe. Punimet në rehabilitimin e saj do të nisin...

Shmanget tragjedia/ I riu: Gati sa nuk na vrau treni në Elbasan, nuk do ta falim kurrë këtë që ndodhi sot!

Një aksident me pasoja të rënda do të mund të kishte ndodhur sot në Elbasan. Sipas përshkrimit që i bën ngjarjes një prej të...

Treni ndan më dysh autobusin, 3 viktima e 22 të plagosur në Serbi

Tre të vdekur, mes tyre një fëmijë, dhe 22 të plagosur, është bilanci i një aksidenti të rëndë që ka ndodhur paraditen e së...

Treni futet mes njerëzve, 50 të vdekur në Indi

Së paku 50 persona kanë humbur jetën këtë të premte dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur pasi një tren ka përplasur turmën e...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -