- Advertisement -

TAG

tregtare

Diskutimet për paketën, sa do rritet kufiri i tatimit të pagës dhe niveli i ri i dividendit, taksë e re për personat fizikë tregtarë

Shoqatat e biznesit janë në diskutime me Ministrinë e Financave lidhur me paketën e re fiskale për vitin 2019, ku po shqyrtohen ndryshime në...

Ema Andrea: Kandidoj, se teatrantët nuk janë as tulla e as tregtarë

Ja si e shpjegon Ema Andrea kandidimin e saj për të drejtuar Teatrin Kombëtar: Pronar/e sallash mund të bëhet çdokush që i jep lekë i...

PDIU takim me bizneset në Tregun Çam/ Idrizi: Të ndryshojmë totalisht përqasjen ndaj biznesit të vogël

Idrizi: Ne propozojmë që tatim-fitimi, nga 15% të bëhet 10%. Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka zhvilluar një takim me tregtarët në Tregun Çam. Kryetari i...

“Dita e Verës”, Rama dhe Veliaj inagurojnë “Pazarin e Ri” në Tiranë (film)

  Në nisje të aktiviteteve të organizuara në Tiranë për "Ditën e Verës" , kryeministri Edi Rama së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës,...

Shembet tregu tek spitali nr.5 në Tiranë/ Tregtarët përplasen me policinë: Na keni lënë pa bukë (video)

  Mëngjesin e sotëm policia e Tiranës ka nisur aksionin për shembjen e tregut të rrobave të përdorura në Tiranë, i njohur si tregu pranë...

Fier/ Tregtarët ankohen: Shitja ka rënë në maksimum në krahasim me vitin e kaluar

Tregtarët ambulantë në qytetin e Fierit ankohen se kanë mbetur pa punë. Tregtarët të cilët shëtisin çdo ditë nga një lagje në tjetrën thonë...

Genocidi grek ndaj popullsisë çame/ Masakra e Filatit, Pargës e Gardhiqit

Gusht 1944/ Vetëm në fshatrat Gardhiq, Dragoni, Kaninë e Karbunarë u vranë mbi 600 tregtarë, bujq e familjarë të tyre ndër ta 150 gra...

“Nënë Zylja” si viktimë, si tregtare dhe si mashtruese

Nga Mero Baze “Nënë Zylja” ja arriti që brenda 24 orëve të marrë gjobë nga Bashkia, pse shiste në rrugë, arriti t’ia paguajë gjobën kryetari...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -