- Advertisement -

TAG

Todi Lubonja

Lubonja i mëkatit dhe propaganda e çakallit

Nga Enkel Demi Ka nisur kolonia ndëshkimore ndaj Fatos Lubonjës, teksa janë publikuar disa deponime të tij në hetuesi në vitin 1975. Në ato fletë...

Qershor 1946/ Todi Lubonja: Vramë 4 të arrestuar, ekzekutuam 3 strehuesit e tyre

Terrori komunist i Brigadave të Ndjekjes, strukturat që vranë mijëra shqiptarë në vitet e para të diktaturës komuniste. Si organizoheshin vrasjet për të bërë...

Përgjimi i Sigurimit/ Çfarë tha Ngjela, Lubonja, Ziçishti e Fiqerete Shehu për vdekjen e Enverit

Si u përgjuan të burgosurit politikë dhe armiqtë e klasës pas vdekjes së diktatorit në prill të vitit 1985. Dokumente të shumta të Sigurimit të...

Nasho Jorgaqi në dosjen e Sigurimit të Shtetit për Bilal Xhaferrin

Prill 1973/ Qani Tartale: Si komunist e punëtor operativ dëshmoj ç’më thanë shokët e lidhjes për poetin armik të popullit dhe si e mbështetën...

Latest news

Babi tenton të mbys foshnjën në mes të rrugës, shqiptarët ndërhyjnë dhe e shpëtojnë

Disa emigrantë shqiptarë që banojnë në Greqi kanë shpëtuar nga vdekja e sigurt një foshnjë të vogël në Athinë. Çdo gjë nisi mëngjesin e...

Korreshi ironizon ndarjen e PD-së në dy grupe pune për protestën: Mirë që na pret kostumin, por të na…

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, ka reaguar pas publikimit të listës nga ana e zëdhënëses së PD, Floriana Garo, në të cilën prezantoheshin grupet e...

67- vjeçari gjendet i vdekur në Fier, dyshimet e policisë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se një 67- vjeçar është gjetur i pajetë në...

Po flinin mbi shina, treni përplas dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e...

Aksident i rëndë në Thumanë-Laç, dy të plagosur nisen drejt Traumës

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar pasditen e stome. Këtë herë në autostradën Thumanë-Laç. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak...
- Advertisement -