- Advertisement -

TAG

Tetovë

Tragjedia me 14 të vdekur në Tetovë, raporti i Prokurorisë zbulon shkakun e shpërthimit të zjarrit

Katërmbëdhjetë persona humbën jetën në këtë incident. Sipas raportit, zjarri shpërtheu nga një kabllo vazhduese, ku ishte vendosur defibrilatori – pajisje për trajtimin e pacientëve...

Zjarri në spitalin e Tetovës/ Prokuroria jep detaje rreth hetimeve

Prokuroria Themelore Publike në Maqedoninë e Veriut ka dhënë detaje rreth ecurisë së hetimeve për djegien e spitalit modular në Tetovë. PTHP ka njoftuar se...

Djegia e spitalit Covid, qytetarët në Tetovë marshojnë për të përkujtuar 14 viktimat

Në Tetovë të Maqedonisë së Veriut më 11 shtator mijëra qytetarë kanë marshuar, për të kujtuar 14 viktimat e incidentit në spitalin modular të...

Tre minutat e ferrit, momenti kur shpërtheu zjarri në spitalin e Tetovës (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë në Tetovë ku si pasojë e një zjarri të rënë në spital kanë humbur...

(FOTO) Identifikohen dhe 3 viktima të tjera nga tragjedia në Tetovë

Janë identifikuar dhe tre viktima të tjera nga zjarri i rënë mbrëmjen e djeshme në spitalin Covid-19 në Kosovë. Bëhet fjalë për babë e bir,...

Tragjedia e Tetovës/ Qytetarët e kishin frikë Covid-Qendrën modulare, por ministri Filipçe thoshte se vendosja e këtyre objekteve kushton më lirë

Zjarri shkrumboi Covid-Qendrën modulare në Tetovë mbrëmjen e djeshme. Spitalet modulare nisën të praktikohen në Maqedoninë e Veriut pas shfaqjes së pandemisë COVID-19, si mundësi...

Zjarri në spitalin Covid në Tetovë, prokuroria: Të paktën 14 viktima, mes tyre nuk ka staf mjekësor

Prokuroria Themelore Publike e Maqedonisë ka dhënë mëngjesin e së enjtes detaje rreth zjarrit tragjik që ra në një spital Covid në Tetovë. Në...

Zjarri “përpin” spitalin Covid, si është gjendja e të plagosurve? Zv.ministri i Shëndetësisë jep detajet

Zëvendësministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Ilir Hasani ka bërë me dije detaje nga zjarri që ra në spitalin Covid në Tetovë. Ai ka...

Tetovë/ Spitali COVID përfshihet nga flakët, dyshohet për 10 të vdekur, pacientë dhe mjekë (film)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Tetovë, ku spitali ku trajtohen të sëmurët me COVID është përfshirë nga flakët. Media maqedonase Alsat...

E rëndë në Tetovë/ Gruaja maqedone vret me çekiç burrin shqiptar

Një grua maqedonase ka vrarë burrin e saj shqiptar në Tetovë të Maqedonisë së Veriut. Gruaja e ka goditur bashkëshortin e saj me çekiç...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -