- Advertisement -

TAG

Tepelenë

Asgjesohen 1720 rrënjë kanabis në Tepelenë. Arrestohen 2 persona, 1 në kërkim

Policia e Tepelenës ka asgjesuar 1720 rrënjë kanabis, ndërsa në pranga ka vënë dy persona dhe një tjetër u shapll në kërkim. Të arrestuarit janë...

Tepelenë e Përmet/ Asgjësohen 2493, në pranga dy persona, një në kërkim

Në vijim të punës për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike policia e Tepelenës ka zbuluar dhe asgjesuar me anë të djegies 2493 rrënjë...

Latest news

Hoti: Në mars pritet të arrijnë 33 mijë doza të vaksinës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinave...

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...
- Advertisement -