- Advertisement -

TAG

telefon

Frika për luftë në Ukrainë, Presidenti Biden merr në telefon Vladimir Putin

Presidenti Biden theksoi angazhimin e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës gjatë një telefonate sot me Presidentin e...

Urdhëri i policisë, ndërpritet shërbimi telefonik në Tiranë

Ndërkohë që është duke u zhvilluar protesta e oozitës AKEP ka dhënë urdhër të fiken antenat e kompanive celulare për orarin 11:00-16:00. Sipas AKEP...

Rikthehet Nokia e vjetër, i njëjtë dhe i ndryshëm

Një telefon që kënaq nostalgjikët. Nokia rikthehet me një telefon të ri për vitin 2018 dhe është shumë i ngjashëm me atë të dikurshmin. Nokia...

Si mund t’ia heq fëmijës tim telefonin nga dora?

Nga Erges Eskiu, mjek logoped T’i heqësh telefonin fëmijës nga duart është një gjë e thjeshtë, nëse e menaxhon situatën siç duhet. Çfarë do të...

Unë e çlirova teta Lirinë, bëni dhe ju diçka për mamatë tuaja

Nga Iva Tiço Kur vjen puna tek telefonat celularë, mendoj që shitja e tyre nuk duhej të ishte kaq e thjeshtë sa është. Ja mjafton...

Kërkesa e Taulant Ballës: Zbardhni lëvizjet e telefonit tim

Pas akuzave të ish-oficerit Emiliano Nuhu ndaj Taulant Ballës, ky i fundit ka kërkuar nga kompania e tij celulare që të zbardhë qelizën telefonike...

Kur ishim të vegjël thurëm ëndrra për makina e telefona, tani duam të jemi prapë fëmijë

Nga Ermira Bicaj Fëmijëria ime ruan të freskët aromën e djersës së trupit sa herë bënim lojrat në natyrë, ruan kujtimin e grumbullimit të  pasditeve...

Lumturia ime e frika nga “mrekullia” celular dikur…dhe brezi internetit sot

Nga Esmeralda Kaca Sot jetojmё në një periudhё ku lulёzimi teknologjik na mundёson tё komunikojmё shumё mё shpejt dhe shumё mё thjeshtё, mjafton njё telefon...

Kur njerëzit shkruanin me pendë pate u duhej vetëm njëra dorë, tani telefoni do dy

Nga Umberto Eco Një ditë, teksa po ecja rrugës, gati sa nuk u përplasa me kalimtarë të të dyja sekseve: dy telefononin, dy të tjerë...

Meta: Basha dhe Rama në sherr, kush telefonon i pari Vasilin më 26 qershor

Nga Kamza ku LSI zhvilloi fushatën elektorale pasditen e së premtes, Ilir Meta paralajmëroi se një ditë pas zgjedhjeve të 25 qershorit do të...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -