- Advertisement -

TAG

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Vaksinohet kreu i OBSH, mesazh vendeve të fuqishme: Dërgoni vaksina në të gjitha vendet!

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19. Edhe pse nuk ka treguar se cilën...

Shpërndarja e pabarabartë e vaksinave/ Kreu i OBSH: Bota është në prag të një dështimi katastrofik…

Shpërndarja e vaksinave kundër koronavirusit po bëhet në mënyrë të pabarabartë, pasi shtetet e fuqishme kanë nënshkruar marrëveshje miliarda dollarëshe për t’u funizuar me...

COVID-i zbuloi pikat e dobëta, kreu i OBSH paralajmëron pandeminë e radhës

Pandemia e COVID-19 ka treguar pikat e dobëta të shëndetësisë në gjithë botën. E për këtë, kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus...

OBSH shpjegon përse vaksina nuk mund ta zgjidhë e vetme problemin e pandemisë

Njoftimi i kompanisë farmaceutike Pfizer mbi efikasitetin 90% të vaksinës që po zhvillon është pritur me gëzim kudo. Nëse testimet vijojnë me sukses, atëherë...

Karantinohet kreu i OBSH-së, pas kontaktit me një të infektuar me COVID

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus bën me dije se është karantinuar pas kontaktit me një person i cili ka rezultuar...

OBSH jep lajmin e madh: Vaksina kundër koronavirusit mund të jetë gati në fund të…

Një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë gati deri në fund të vitit, tha të martën kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por pa...

Gjashtë muaj që nga shpallja pandemisë së COVID-19

Sot bëhen gjashtë muaj prejse COVID-19, sëmundja që e shkakton koronavirusi, është shpallur pandemi nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Më 11 mars, drejtori i OBSH-së,...

Kreu i OBSH-së paralajmëron: COVID-19 nuk do të jetë pandemia e fundit

Shefi i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka paralajmëruar se COVID-19 nuk do të jetë pandemia e fundit në botë, por do të pasohet nga...

OBSH paralajmëron: Një valë e dytë që pritet të zgjasë dy vjet

Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, e krahasoi virusin Sars-Cov2 me pandeminë e gripit spanjoll të vitit 1918">1918, e cila përfundoi pas...

OBSH për pandeminë: Kjo është urgjenca më e rëndë globale që kemi kaluar ndonjëherë

Drejtori i përgjithshëm i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka deklaruar se pandemia e koronavirusit është urgjenca më e rëndë globale me të cilën është...

Latest news

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...
- Advertisement -