- Advertisement -

TAG

të varfër

Vaksina anti-Covid, Papa Françesku bën thirrje: Jo prioritet më të pasurit, ajo t’u ofrohet të varfërve

Papa Françesku ka reaguar në lidhje me “luftën” që po bëhet për të shpikur një vaksinë kundër Covid. Ai ka deklaruar se nuk duhet të...

Duhet të jemi humanistë për të mos qenë humbës!

Nga Entela Kasi Jemi izoluar. Dakord. Njerëz të rëndësishëm dhe të zakonshëm. Po. A ka menduar dikush për atë pjesë të popullatës që nuk ka mundësi...

I izolove dhe mirë bëre, por kush u jep bukë të varfërve?

Edi Rama nuk ka rreshtur së dërguari mesazhe, lajmërime masash të rrepta nga shtëpia e tij shumë e përfolur e Surrelit. Kryeministri shfaqet besimplotë dhe...

Braçe-Bashës e Kryemadhit: Qelbësira, i doni fukarenjtë vetëm për by*ën tuaj

Deputeti socialist, Erjon Braçe thotë se deputetët nuk kanë respekt për bukën e të varfërve për aq kohë sa gjuajnë me miell. Braçe shkruan se...

Ndihma sociale si puna e qylit dhe të varfërit që nuk ngopen me bukë

Nga Kujtim Xhaja E diel...mëngjes i ftohtë... Dal i përgjumur nga dera...me përtesë bëj të zbres shkallët e pallatit... Rrugën ma pret komshiu përkrah... E përshëndes, i them...

Të gjithë vrapojnë, disa për të mbushur dollapët e të tjerë për të mbushur barkun (film)

Black Friday (e premtja e zezë) njihet si  dita pas Ditës së Falënderimeve në Amerikë. Në këtë ditë dyqanet hapen në orët e para...

Kurrizin ua keni bërë sahan!

Nga Ida Nurçe  Ju lutem mos! Mos hyni në gjynah me ne! Mos na e tregoni maskaradën që e fshihni pas asaj pelerine të thurur...

Italia 1 reportazh për fëmijët që mbledhin krom në Bulqizë, skamja s’i ndal të ftojnë për darkë gazetaren (film)

“Fëmijët që po shikoni nuk  janë duke luajtur, punojnë që të ndihmojnë familjet e tyre. Ata kërkojnë krom. Janë fëmijë të moshës 10 deri...

Ëndrra e jetimëve: Të hanë një çokollatë pa i fotografuar…

Nga Alma Nikolli Shoh fytyra të qeshura vogëlushësh. I mbajnë në krahë zotërinj dhe zonjusha elegante. Bamirësit, për pak sekonda kanë harruar se ata sy...

Supë për fëmijët e varfër

Nga Jarosllav Hashek Princi Robert ishte njeri shumë human. Ai vendosi të organizojë në fshatin pranë kështjellës së vet një drekë me supë falas për...

Latest news

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit/ Kurti, Osmani dhe Konjufca homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fehmi Aganit. Agani u vra më 6...
- Advertisement -