- Advertisement -

TAG

spital

Pacienti që u hodh nga dritarja e spitalit/ Zbulohet telefonata e tij: Po ta dija çfarë bëhet këtu, nuk do isha shtruar kurrë!

Një dëshmi tronditëse që tregon për gjendjen e rënduar psikologjike të pacientit 65-vjeçar, Hasan Mira nga Fullqeti i Klosit, i cili i dha fund...

Aksident në Pogradec, përplasen dy makina, niset me urgjencë në spital një person

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në Pogradec. Bëhet me dije se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrin. Si pasojë e aksidentit...

Aksident i rëndë në autostradë, 5 anëtarët e familjes dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën "Ibrahim Rugova" në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri kosovar i Shëndetësisë Faik Hoti, i...

Profesori i Ekonomikut shkon në spital me helikopter, pas shërimit ndan lajmin me miqtë: Rezultati, shtova në CV…

Fatmir Memaj, profesori i Univesitetit Ekonomik të Tiranës bën me dije se ka qenë në spital me urgjencë për shkak të problemeve me stomakun. Ai...

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin, i plagosuri niset me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në rrugën “Frederik Shiroka”,Tiranë. Bëhet me dije se mjeti me drejtues shtetasin E.M., 25 vjeç ka...

Situatë alarmante/ Vdesin 6 qytetarë nga COVID-19, ja sa raste të reja janë në 24 orët e fundit

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, ku 6 qytetarë kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit, duke e...

COVID-19: Kërkohet një “spital”

Nga Erion Dasho Përvoja personale si paciente e spitalit COVID-1 e nxiti një kolege në QSUT të nisë fushatën për pajisjen me kondicioner të dhomave...

Rrëfimi prekës/ Infermierja e spitalit COVID-2: Ndonjëherë shpresa e vetme e pacientëve jemi ne

Aneada Lleshi, ashtu si shumë mjekë e infermierë të tjerë nuk e kishte menduar kurrë se pa mbushur një vit nga momenti kur veshi...

Vdes papritur kirurgu Abdyl Myzyri, kolegu i tij: Nuk t’u gjend pranë asnjë ambulancë

Është ndarë nga jeta gjatë ditës së djeshme në mënyrë të papritur mjeku kirurg Abdyl Myzyri. Humbja e tij ka qenë e parakohshme në...

Humbet kontrollin e mjetit dhe përplas këmbësoret, ndërron jetë në spital 28-vjeçarja shkodrane

Ditën e sotme, rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj vendi quajtur ura e Bardhajve, mjeti me tip Alfa Romeo, ka humbur kontrollin mbi mjetin...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -