- Advertisement -

TAG

spital

Aksident te ish-Dogana/ Motorri përplaset me makinën, plagosen dy persona

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të ish-Doganës ku mësohet se një motorr është përplasur me një makinë. Raportohet se janë plagosur...

Humbi jetën në rrethana misterioze në spital, 21 vite më vonë Gjykata italiane rihap dosjen e shqiptarit

Pas 21 vitesh nga vdekja e shqiptarit Bajram Muça në spitalin e Chiarit në Itali, Gjykata e Breshias ka vendosur të rihapë dosjen e...

Aksident në Gramsh/ Makina përplas dy këmbësore, dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident ka ndodhur pak më parë në dalje të qytetit të Gramshit, tek ura e Trashovicës. Mësohet se një automjet ka përplasur dy këmbësore,...

Punonjësit e spitalit vjedhin pajisjet mbrojtëse dhe ndihmat ushqimore për Covid-19

Një 64-vjeçar është akuzuar për vjedhje të pajisjeve mjekësore dhe mbrojtëse ndaj covid, në një spital në Surrey. Stephen Fuller, nga Worcester Partk, Londër, është...

Aeroporti në Turqi kthehet në spital për të infektuarit, kryebashkiaku i Stambollit: Po e shkatërroni

Qeveria Turke ka vijuar masat ndaj pandemisë globale të shkaktuar nga koronavirusi duke ndërtuar spitale për tu ardhur në ndihmë të prekurve me Covid-19....

Kryeministri britanik mesazh për mjekët: Ju kam borxh jetën time

Kryeministri britanik Boris Johnson po përmirësohet ditë pas dite, pas komplikacioneve të shëndetit të tij. Johnson është i infektuar me koronavirus, ndaj u shtrua në...

Të bllokuar në Kapshticë/ 17 emigrantë lejohen të kalojnë me autorizim dhe dërgohen në spital. Të tjerët presin

Prej disa ditësh 50 emigrantë ishin të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Ndërkohë 17 persona janë lejuar të kalojnë me autorizim. Ata janë...

Fier/ Përplasen me motorr, nisen me urgjencë drejt spitalit

Një aksident ka ndodhur në vendin e quajtur Ura e Hoxharës në Fier. Dy të rinj që po lëviznin me motorra janë përplasur me njëri...

Rrëfimi prekës i Lutfi Dervishit për sëmundjen, “5 javë i vetëizoluar”

Nga Lutfi Dervishi Edhe ti mund të vetëizolohesh pa shkuar në spital… Tërmeti i 26 nëntorit për mua ishte shumë më i lehtë se për këdo...

Kurohet nga Koronavirusi 100-vjeçari, si e shpëtuan mjekët (film)

Një pacient 100-vjeçar me Koronavirus i cili vuante nga Alzheimeri është kuruar pasi ka marrë gjak nga një person tjetër plotësisht i shëndetshëm. Njëqindvjeçari kinez,...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -