- Advertisement -

TAG

SPAK

Presim “Pastërtinë”, si të vinte nga qielli

Nga Frrok Çupi A vjen, a nuk vjen? Kemi një vit që presim zonjën “Pastërti”. Jo një vit, kemi tre vjet, që ditën kur “hyri...

Ligji i SPAK/ Ndërlidhësi, prokurori special dhe FBI hetim “peshqve të mëdhenj” të drejtësisë e politikës

Sektori për bashkëpunimin ndërkombëtar, Struktura e re që do të kalojë në sitë që nga presidenti, kryeministri, ministrat e deputetë deri tek krerët e...

BKH e Prokuroria Speciale/ Struktura dhe planet e fshehta për kontrollin e zyrtarëve të lartë

Roli i ekspertëve të BE-së e SHBA-së në përzgjedhjen e kandidatëve për BKH e Prokurorinë e Posaçme. Kush përjashtohet nga gara, si hetohen të...

Arrihet pakti për SPAK/ Do të votohet me konsensus

  Në datën 6 tetor, mes 6 ligjeve për Reformën në Drejtësi, njëri do të jetë i votuar me konsensus. Ai është ligji për SPAK-un,...

Opinioni i PD-se për SPAK: Kontrolli të bëhet nga një komision Ad-hoc

Partia Demokratike, në një dokument prej 31 faqesh  ka shprehur opinionin e saj për ligjin për strukturën e posatçme antikorrupsion, një ndër tre ligjet...

Rama-Meta, pa qetësi dhe dashuri, por me llogari…drejt zgjedhjeve

Nga Skënder Minxhozi “Ka shumë mundësi që ti të mos jesh më kryeministër qysh në shtator”. Me këto fjalë e sulmoi ish­kryeministri Berisha pasardhësin e...

Prokuroria speciale: Pranga dhe sekuestrim pasurish për politikanët e korruptuar

Verifikohet pasuria edhe për familjarët nga fëmijët tek nipa mbesa, kushurinj të parë e të dytë, deri tek vjehrri, vjehrra, kunata, kunati apo edhe...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -