- Advertisement -

TAG

SPAK

Mesila Doda: Po e lini litarin jashtë

Po e zgjasni reformën në drejtësi, me qëllim që ta zvarrisni si ka ndodhur në gjithë këto vjet tranzion. Deputetja Mesila Doda ka qenë shumë...

Presim “Pastërtinë”, si të vinte nga qielli

Nga Frrok Çupi A vjen, a nuk vjen? Kemi një vit që presim zonjën “Pastërti”. Jo një vit, kemi tre vjet, që ditën kur “hyri...

Ligji i SPAK/ Ndërlidhësi, prokurori special dhe FBI hetim “peshqve të mëdhenj” të drejtësisë e politikës

Sektori për bashkëpunimin ndërkombëtar, Struktura e re që do të kalojë në sitë që nga presidenti, kryeministri, ministrat e deputetë deri tek krerët e...

BKH e Prokuroria Speciale/ Struktura dhe planet e fshehta për kontrollin e zyrtarëve të lartë

Roli i ekspertëve të BE-së e SHBA-së në përzgjedhjen e kandidatëve për BKH e Prokurorinë e Posaçme. Kush përjashtohet nga gara, si hetohen të...

Arrihet pakti për SPAK/ Do të votohet me konsensus

  Në datën 6 tetor, mes 6 ligjeve për Reformën në Drejtësi, njëri do të jetë i votuar me konsensus. Ai është ligji për SPAK-un,...

Opinioni i PD-se për SPAK: Kontrolli të bëhet nga një komision Ad-hoc

Partia Demokratike, në një dokument prej 31 faqesh  ka shprehur opinionin e saj për ligjin për strukturën e posatçme antikorrupsion, një ndër tre ligjet...

Rama-Meta, pa qetësi dhe dashuri, por me llogari…drejt zgjedhjeve

Nga Skënder Minxhozi “Ka shumë mundësi që ti të mos jesh më kryeministër qysh në shtator”. Me këto fjalë e sulmoi ish­kryeministri Berisha pasardhësin e...

Prokuroria speciale: Pranga dhe sekuestrim pasurish për politikanët e korruptuar

Verifikohet pasuria edhe për familjarët nga fëmijët tek nipa mbesa, kushurinj të parë e të dytë, deri tek vjehrri, vjehrra, kunata, kunati apo edhe...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -