- Advertisement -

TAG

Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Shkon në 2 milionë numri i viktimave nga Covid-19 në të gjithë botën

Ka shkuar në 2 milionë numri i personave që e kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në të gjithë botën. Numri total i...

Arvizu: President Trump na turpëroi. Jemi bërë pak si Shqipëria (film)

Ish-ambasadori i SHBA në Shqipëri, Aleksandër Arvizu ka thënë se kjo nuk është hera e parë që presidenti republikan turpëron amerikanët. Diplomati ka folur dje...

Fauci: Nëse vaksinohen të gjithë, SHBA mund t’i kthehet normalitetit në verë

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci ka deklaruar se Shtete e Bashkuara të Amerikës mund t’i kthehet normalitetit deri në verën e...

Decision Desk: Joseph R. Biden është Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Faqja “Decision Desk HQ”, e cila merret me analiza dhe parashikime rreth zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara, ka thënë se kandidati demokrat, Joe Biden,...

Zgjedhjet Presidenciale në SHBA/ Plas skandali, akuza të rënda për manipulim të votave

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mësojnë mesnatën e sotme presidentin për 4 vitet e ardhshme. Presidenti aktual, Republikani Donald Trump kërkon një mandat...

5.3 mln të infektuar, mbi 340 mijë viktima në të gjithë botën nga COVID-19

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga COVID-19 vazhon të rritet por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve, vala e madhe e...

Rrëfimi i vecantë në CNN: Si koronavirusi ndau çiftin shqiptar

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një hapësirë e veçantë iu është kushtuar viktimave të koronavirusit. Të afërmit dërgojnë historinë e familjarëve të tyre...

Debati mes SHBA-së dhe Kinës/ Trump flet me bindje: Virusi ka dalë nga dora e…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i ka vijuar akuzat duke e vazhduar debatin me Kinën në lidhje me përhapjen e...

Humb jetën Rexhë Xhakli në Nju Jork, veprimtari i çështjes kombëtare shqiptare

Rexhë Xhakli në moshën 81-vjeçare ka ndërruar jetë në Nju Jork dhe njihet si veprimtar i shquar për çështjen shqiptare. Rexhë Xhakli lindi në Fier,...

SHBA jep ndihma për pandeminë/ 225 milionë dollarë shtesë për COVID-19

Shtetet e Bashkuara po japin 225 milionë dollarë shtesë ndihmë shëndetësore, humanitare dhe ekonomike për të mbështetur përpjekjet botërore për të luftuar koronavirusin. “Falë bujarisë...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...
- Advertisement -