- Advertisement -

TAG

Shqiperia e Mesme

Tërmet në Shqipëri. Ja sa i fortë ishte dhe ku gjendej epiqendra…

Në orën 06.39 të mëngjesit ka rënë një tërmet në Shqipërinë e Mesme, i cili u ndje shumë, për arsye se epiqendra e tij...

98 pedofilë të lirë/ Alarmi: Fëmijët të rrezikuar, fenomeni më i përhapur në Shqipërinë e Mesme (film)

Eksperti i çështjeve të komunikimit Elvin Luku në një intervistë për "ABC-në e Mëngjesit" është shprehur se është shqetësues fakti që në vendin tonë...

Edhe dy tërmete janë ndjerë gjatë natës

Sipas specialistëve të fushës duhet të kenë rënë dhe të tjerë, por në Tiranë, Durrës dhe gjetkë janë ndjerë të paktën edhe dy tërmete...

Shqiptari, ky kusar me traditë

Nga Enkel Demi Në një reportazh të fillim shekullit XX, Asdreni përshkruan një udhëtim me kuaj nga Durrësi në Tiranë. Është një nga përshkrimet gazetareske...

Kontrabanda e alkolit në Arabinë Saudite

Vesi del me shpirtin. Kështu thotë një fjalë e Shqipërisë së Mesme. Por, në disa vende të botës ta mëkosh vesin do të thotë...

Latest news

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...

Shtynte djemtë e mitur të vidhnin para nga prindërit, arrestohet shqiptari: Do them që je gay

Një 34-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, u arrestua nga personeli i Policisë së Shtetit në Latina të Italisë, në fund të hetimit të koordinuar...
- Advertisement -