- Advertisement -

TAG

Shqiperi

Kryepeshkop Anastasi, roja i varrezave të ushtrisë greke në Shqipëri

Nga Arben Llalla Në prag të vizitës së ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias, në vendin tonë, siç është bërë tashmë praktikë rutinore diplomatike, titullarët...

Rama kritikon ministrat e jashtëm të Shqipërisë dhe Kosovës

Ofrimi i shërbimeve nga ambasadat dhe konsullatat shqiptare lë për të dëshiruar. Në takimin e mbajtur sot në Prishtinë mes dy qeverive, asaj të Kosovës...

Kërkimi shkencor në Shqipëri thjesht është kaps!

Nga Artan Fuga, akademik Prej vitesh, por ka ardhur duke u theksuar, duke djegur edhe këtë mandat elektoral të politikanëve në pushtet, shterpësia e asaj...

Jemini, Barushi, Rexha,  arbitrat e derbit

Pas një ngurimi të gjatë, pak minuta më parë dizenjatorët e FSHF-së ka vendosur edhe për arbitrat që do të gjykojnë derbin. Në fakt...

Specialisti Ekrem, Duro i dorëzon bilbilin

Të bëhesh specialist futbolli në Shqipëri është gjëja më e lehtë, madje shumë pak kohë të duhet dhe kjo jo për të mësuar, por...

Ka punë sa t’dush!

Nga Enkel Demi Diku në vitet e para ’90 një mik më rrëfente një ndodhi, tek priste tragetin në Portin e Triestes. Në një bar...

Dervishi, “Murinjo” i Gaz Demit

Për të rikonceptuar klubin, presidenti i Partizanit vendosi në krye Dritan Dervishin. Ka jetuar gjatë në Verona dhe thuhej se mund t’i besohej merkato,...

Latest news

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...
- Advertisement -