- Advertisement -

TAG

Shpetim Idrizi

Ruçi i nervozuar pas takimit Rama-Meta

Në takimin e përjavshëm të Njësisë së koordinimit të koalicionit mungoi kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi Është zhvilluar sot në vilën qeveritare takimi i përjavshëm...

Dekorimet komuniste / Projektligji Doda-Idrizi në Këshillin e Mandateve

Diskutohet sot propozimi i deputetëve Mesila Doda dhe Shpëtim Idrizi, për heqjen e dekoratave për ish-funksionarët e lartë komunistë dhe bashkëpunëtorët e Sigurimit të...

Ditmiri që u kthye Dhimitër

Ministri i jashtëm Ditmir Bushati nuk guxoi të përmendë çështjen çame në Athinë. Bushati, u takua me krerët e lartë të shtetit grek, por...

PDIU reagon për sulmet në Bruksel: Terrorizimi s’ka kombësi as fe

Terrorizmi nuk ka kombësi, ideal as fe, ka vetëm një ngjyrë, zinë e njerëzimit”, ky është mesazhi që vjen nga PDIU, në reagimin për...

Idrizi Bushatit: Që në Tiranë mos të kthehesh me emrin Dhimitër

Një ditë para vizitës së ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Athinë, Shpëtim Idrizi i jep disa porosi t’i ketë me vete para se...

Idrizi, Nano, Meidani i bëjnë naftën Kongresit socialist

Megjithë buzëqeshjet dhe dozat e optimizmit që po injektohet në publik nga Kongresi socialist, ka politikanë që nuk kanë dashur ta ndajnë këtë shfaqje...

Idrizi pret ambasadorin e Kuvajtit Fayez Mishari AlJassim

Nënkryetari i Kuvendit vlerëson bashkëpunimin në disa fusha mes Shqipërisë dhe Kuvajtit Nënkryetari i Kuvendit, Shpëtim Idrizi, priti sot në një takim ambasadorin e Kuvajtit,...

Idrizi: Duhet një reagim kombëtar për çështjen shqiptare në rajon

Kryetari i PDIU-së pret në takim kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, priti në një takim kryetarin e  Komunës...

Taulant Balla bën “mavi” edhe Sopotin

Njerëzit e politikës kanë filluar të shihen edhe më shpesh në stadiumet tona, madje janë aktiv edhe në rrjetet sociale, ku mbajnë qëndrime për...

Shpëtim Idrizi: Nëse Rama nuk reflekton, rishikojmë qëndrimin në koalicion (video)

Kryetari i PDIU-së paralajmëroi një interpelancë me kryeministrin për ecurinë e çështjes çame në raportet mes diplomacisë shqiptare dhe asaj greke “Nëse maxhoranca do të...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -