- Advertisement -

TAG

Shkup

Arrestohet 37-vjeçari në kufirin e Morinës, i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Arrestohet një 37 vjeçar në kalimin kufitar të Morinës i dënuar më parë nga Gjykata e Kroacisë për trafikim droge. Sipas policisë në pranga ka...

Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut/ 9 të vdekur dhe 176 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Vazhdon rritje e shifrave të personave të infektuar në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë konfirmuar 9 viktima dhe...

Shqipja e Nënë Terezës rikthehet në folenë e saj

Kjo çka po ndodh aktualisht në Shkup flet për mënyrën se si mund të menaxhohet një kauzë e drejtë, pa patur nevojë të përdoret...

Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut, 4 viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Vazhdon situata e rënduar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 viktima dhe 118 raste të...

Maqedonia e Veriut shënon 1 viktimë dhe 20 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar në 24 orët e fundit 20 raste të reja me COVID-19 si dhe 1 viktimë. 16 raste janë shënuar në...

Bie ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut vetëm 7 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve: 1 raste është paraqitur në...

Maqedonia e Veriut regjistron 41 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë maqedonase ka njoftuar se brenda brenda 24 orëve janë regjistruar 41 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se...

Shkup/ 47-vjeçari godet me thikë nënën e tij dhe tenton ta djegë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkup, në Maqedoninë e Veriut, ku një 47-vjeçar ka qëlluar me thikë nënë e tij dhe më...

Alarm për bombë në Shkup, policia zbarkon në qendrën tregtare dhe i nxjerr të gjithë jashtë

Një alarm për bombë në një qendër tregtare në Shkup ka bërë që autoritetet të kërkojnë evakuimin e menjëhershëm të qendrës së njohur tregtare...

Zaev: Vettingu pasqyron gjendjen e Shqipërisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi se sistemi gjyqësor në këtë vend ka nevojë për pastrim dhe jo për vetting. Zaev i bëri...

Latest news

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel në Francë

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan zonën. Sipas...

Moti i keq/ Rrëshqitje gurësh në Kaninë, lëndohet shoferi i kamionit

Si pasojë e motit të keq në Kaninë të Vlorës kanë rrëshqitur gurët. Bëhet me dije  se gurët kanë rënë në zonën ku po punohet...

15 raste të reja me koronavirus në Elbasan

Janë konfirmuar 15 raste të reja me koronavirus në Elbasan. Bëhet me dije se rastet e reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit. Vijon..

Marrëveshja e re e BE-së për emigrantët do të shmangë mbipopullimin e kampeve

Komisionerja për çështje të brendshme të BE-së, Ylva Johansson ka deklaruar se marrëveshja e re e BE-së rreth emigracionit do t’i japë fund kampeve...
- Advertisement -