- Advertisement -

TAG

Shkodra

Shkodra e kthyer në një vatër të kultivimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestohen 4 persona

DVP Shkodër /Vijojnë kontrollet masive të territorit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Finalizohet me...

Shpresa po humb, 401 të pushkatuar në Shkodër pa varre, dëshmi rrëqethëse

Nga Simon Shkreli 401 shkodranë që janë pushkatuar në kohën e diktaturës nuk kanë një varr. Mes tyre dhe fëmijë. Familjarët po humbin shpresat se...

KAS rrëzon kërkesën e PD, për provat shtesë për qarkun e Shkodrës

Komisioni i Sanksioneve dhe Ankesave, KAS, në mbledhjen e kësaj të hëne ka vendosur rrëzimin e kërkesës së PD-së për marrjen e 19 provave...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Vrasja e Bardhok Pllanajt në Shkodër, Artan Hoxha: Shkodra, nuk ka “njisha”

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar lidhur me vrasjen e Bardhok Pllanajt, mbrëmjen e djeshme në Shkodër. Hoxha shkruan se vrasjet e njëpasnjëshme në Shkodër,...

Tronditet sërish Shkodra, të shtëna me armë zjarri, plagoset 1 person

Të shtëna me armë janë dëgjuar në Shkodër mbrmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Mark Lula”, ku sipas raportimeve paraprake, një person ka...

Shkodra përllogarit dëmet e përmbytjes, Ademi: Duhet të përballohen nga Buxheti i Shtetit

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi tha se kanë nisur verifikimin e dëmeve nga vërshimet në zonën e Shkodrës, "në mënyrë që të...

Del liqeni i Shkodrës, uji përmbyt dhe izolon qindra banesa (foto)

Rreshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa lagje të qytetit të Shkodrës. Qindra shtëpi janë rrethuar nga uji që shkon deri në...

Tritoli në Shkodër, policia zbardh detajet e shpërthimit që tronditi qytetin (film)

Policia ka reaguar përmes një deklarate zyrtare në lidhje me shpërthimin e pak minutave më parë në lagjen “Partizani” të Shkodrës. Burime zyrtare bëjnë me...

Basha nga Shkodra: I zhgënjyer nga ndasitë politike në Këshillin Bashkiak

Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme zhvilloi një takim me përfaqësues të biznesit të vogël në Shkodër. Basha u shpreh i zhgënjyer nga...

Latest news

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...
- Advertisement -