- Advertisement -

TAG

Shkoder

Tentoi të kalonte 6 persona ilegalisht, vihet në pranga pakistanezi në Shkodër

Strukturat e Drejtorisë së Policisë së Shkodrës, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Shkodër, pas një pune...

Rikthehet gripi i shpendëve/ Zbulohet vatër e re në Shkodër

Pak ditë më parë Ministria e Bujqësisë deklaroi se nuk ka infektime të reja me gripin e shpendëve dhe se vatrat e hapura po...

Tritoli në Shkodër/ Kamerat fiksojnë lëvizjet e autorit

Nuk ka ende asnjë gjurmë nga autori i dyshuar për dy shpërthimet e fuqishme me tritol në dy biznese në Shkodër. Hetimet për këtë...

Tritoli në Shkodër, zbulohet sasia e lëndës plasëse që përdorën autorët

Vijojnë hetimet për dy shpërthimet me tritol mëngjesin e sotëm në Shkodër. Së fundmi është zbuluar se autorët kanë përdorur rreth 700 gram në...

Shpërthimet në Shkodër/ Voltana Ademi: Vendi ynë ka probleme me sigurinë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka reaguar në lidhje me dy shpërthimet që ndodhën në Shkodër mëngjesin e djeshëm.  Në  një...

Njëra pronë e Xhemal Bushatit / Dyshimet mbi 2 shpërthimet në Shkodër

Policia po heton për një ngjarje të mundshme “hakmarrje” që mund të fshihet pas dy shpërthimeve të raportuara nga Shkodër. Sipas burimeve, dy shpërthime...

Çfarë po ndodh në Shkodër? Dëgjohen 2 shpërthime të njëpasnjëshme

Vendi ynë nuk po gjen qetësi, ku çdo ditë raportohet ngjarje të ndryshme tronditëse dhe që shtojnë pasigurinë tek qytetarët. Mbrëmjen e djeshme dy...

Zbulohet kush është 32-vjeçari që qëlloi me armë drejt furrës së bukës në Shkodër

Armando Ndreu është 32-vjeçari, i cili qëlloi më armë zjarri drejt një furrë bukë pak minuta më parë në qytetin e Shkodrës. Ngjarja në...

Të shtënat me armë në Shkodër, identifikohet autori (EMRI)

Armando Ndreu 32- vjeç terrorizoi sot banorët e lagjes “Skënderbeg” në Shkodër, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të një furre buke. Policia njofton...

Ndërronte datën e skadencës dhe i shiste lëngjet e frutave, arrestohet 56-vjeçari në Shkodër

Një 56-vjeçar në Shkodër është arrestuar pasi akuzohet se tregtonte pije të skadauara. Gjatë kontrollit në biznesin e tij në lagjen “Salo Halili”, blutë...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -