- Advertisement -

TAG

shifrat

Bllokimi 5 ditor i ‘Kanalit të Suezit’, Egjipti publikon shifrën e dëmit marramendës të shkaktuar

Autoritetet egjiptiane kanë thënë se kostoja e humbjeve dhe dëmeve që do të rrjedhin nga bllokimi i anijes gjigante “Ever Given” për disa ditë...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...

Ulet numri i viktimave, 574 raste të reja me koronavirus në vend

Në 24 orët e fundit është ulur ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot 6 humbje jete...

Rriten sërish shifrat: Mbi 700 raste të reja, i lartë edhe numri i viktimave nga COVID-19

Rriten sërish rastet e reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, krahasuar me një ditë më parë. Ministria e Shëndetësië bën me dije se...

Italia pushtohet nga koronavirusi, numri i viktimave si në mars, mijëra raste të reja infeksioni

Italia ndodhet në një situatë tepër alarmante përsa i përket situatës së koronavirusit. Vendi ynë fqinj po përballet me një moment të vështirë pasi numrat...

Regjistrohet numri më i lartë i rasteve të reja, humbin jetën 6 qytetarë nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavitusit në vendin tonë. Në 24 orë janë kryer 1954 testime,...

Del raporti ndërkombëtar se në vend u pastruan 1.6 miliardë euro në ndërtim, gazetari shqiptar i nxjerr bllof: I kanë nxjerrë shifrat nga mendja

Një raport i publikuar së fundi nga disa ekspert ndërkombëtar se në Shqipëri, gjatë periudhës 2017-2019, janë pastruar 1.6 miliardë euro vetëm në sektorin...

Për budallëkun e radhës; krahasimi i shifrave të vdekjeve në Itali

Nga Klodian Tomorri Një nga tezat më qesharake që po përdoret për relativizimin e epidemisë së koronavirusit është krahasimi i vdekjeve nga koronavirusi me shkallën...

Shifrat/ Braktisja e Shqipërisë nuk ka të ndalur! Mësoni sa shqiptarë do të ikin nga vendi brenda….

Së paku deri më vitin 2050 shqiptarët që do të emigrojnë do të jenë në nivele shumë më të larta se ato që do...

PD nxjerr shifrat, sa qytetarë do të marrin pjesë në protestën e opozitës

Kur na ndan vetëm një orë nga nisja e protestës së gjashtë kombëtare të opozitës, PD bën me dije se drejt kryeqytetit janë nisur...

Latest news

Zgjedhjet në Shqipëri: Fushata risi në formë, jo në përmbajtje

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me përballje konceptesh politike, por mbetet në nivelin e sulmeve...

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...
- Advertisement -