- Advertisement -

TAG

shi

Muaji Shkurt do të nis me rreshje shiu dhe erë të fortë

Duke nisur nga dita e martë do të ketë një kthesë të papritur për sa i përket motit në muajin Shkurt. Do të mbizotërojë moti...

70% e Venecias përmbytet nga shirat, niveli i ujit pritet të arrijë deri në 155 centimetra

Një situatë larmante është krijuar në Venecia pasi reshjet e shumta të shiut kanë përmbytur më shumë se 70% të territorit. Mediat italiane raportojnë se...

Suprizave të motit u vjen fundi, nga sot rikthehen reshjet

Ditët me diell do t’i lënë vendin reshjeve të shiut dhe temperaturave të ulta. Sipas sinoptikanëve, duke nisur që nga pasditja e sotme në...

Breshëri sa një grusht/ Tmerrohen italianët, raportohen të paktën 18 të plagosur (film)

Një stuhi e pazakontë me rreshje të dendura shiu dhe breshëri ka përfshirë thuajse të gjithë shtetin italian. Deri më tani ka shkuar në 18...

Breshër i jashtëzakonshëm në Rumani/ Thyhen xhama makinash dhe rrëzohen çati (film)

Një breshër i jashtëzakonshëm ka rënë gjatë ditës së djeshme në Rumani, dhe për pasojë ka shkaktuar dëme të mëdha materiale. Banorët shprehen se situata...

Reshjet intensive të shiut, Vlora mbulohet nga uji (film)

Reshjet e shiut kanë përfshirë të gjithë vendin mëngjesin e sotëm. Ndërkohë në Vlorë situata paraqitet më e rënduar, pasi qyteti është mbuluar nga uji. Më...

Shiu përmbyt sërish Durrësin

Reshjet e shiut me intensitet të lartë gjatë natës shkaktuan përmbytje në disa zona të qytetit të Durrësit. Uji në rrugë arriti disa centimetra e...

Shi dhe ftohtë, pritet një fundjavë dimërore

Mbasditja e sotme pritet që të jetë fundi zyrtar i verës. Temperaturat do të ulen këtë pasdite, ndërsa nesër parashikohet një ditë me shi dhe shtrëngata. Sipas...

Gusht dhe vapë, temperaturat e larta do të vijojnë

Së paku deri me datë 20 gusht parashikohen temperatura të larta në kryeqytet, ndërsa vala e të nxehtit vërehet në të gjithë vendin. Sipas...

Fundjavë përvëluese, e hëna nis me shi

Deri në 38 gradë celsius do të arrijnë temperaturat gjatë kësaj fundjave. Kjo valë e të nxehtit do të zgjasë vetëm për dy ditë,...

Latest news

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...
- Advertisement -