- Advertisement -

TAG

SFEVA

Ndalimin e Barkës e porositi Panajot Barka

Ndalimi dhe procedimi i tij në prokurori është porositur nga vetë Panajot Barka me aktivitetet që bien ndesh me Kushtetutën e Shqipërisë. Ndalimi apo kontrolli...

Asnjëherë nuk ka rastësi tek terroristët grekë!

Nga Arben Llalla Në këtë foto që është bërë në shkurt të vitit 1994 në Kakavijë kemi: 1. Fredi Bejleri, kryetar i OMONIA dega Himarë, anëtar...

Leonidha Papas, ekstremisti i SFEVA që drejton OMONIA-n

Nga Arben Llalla Kryetari i OMONIA, Leonidha Papas, doli me një reagim të dytë duke sulmuar shqiptarët që mbrojnë Çështjen Çame, por kësaj here duke...

Mitropoliti Andreas para se të akuzojë Ramën dhe çamët të shohë këto foto

Nga Arben Llalla Mitropoliti i Konicës, Pogoniatit dhe Drinopoleos, Andreas reagoi me një komunikatë kundër kryeministrit Rama, të cilin e akuzoi për ftohjen dhe nxitjen...

Largimi i Lad Kostës kërkesë nga grekët?

Nga Arben Llalla Pas kaq kohësh qaramane, më në fund deputeti i Përmetit, Vladimir Kosta doli me dëshirën e tij nga grupi i deputetëve të...

E vërteta e Ben Blushit si mysafir i SFEVA-s së Vorio Epirit

Nga Arben Llalla Fotoja ku shihet deputeti Ben Blushi me disa të rinj dhe pas tyre dallohet flamuri grek dhe ai shqiptar është bërë në...

Ç’do Ben Blushi me SFEVA-n e Vorio Epirit?

Nga Arben Llalla Ben Blushi, i cili thotë se do më shumë Shqipërinë se sa partinë, është një njeri që ka lidhje të ngushta me...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -