- Advertisement -

TAG

Serbi

Rama: Serbët dhe shqiptarët të kapërcejnë lumin e gjakut që i mbajti të ndarë

  Kryeministri Edi Rama në komunikatën e javës në rrjetin e tij social të facebook është shprehur se shqiptarët dhe serbët e këtij shekulli të...

Hoxhaj: Kosova nuk ka nevojë për mbështetjen e Tiranës për dialogun me Serbinë

  Pas vizitës së kryeministrit Rama në Beograd, ku ndër të tjera janë prekur edhe çështja e njohjes së pavarësisë së Kosovës dhe ajo e...

Rama dhe Vuçiç takim me shqiptarët e Preshevës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Serbisë Aleksandër Vuçiç kanë zhvilluar sot një takim me shqiptarët e Luginës së Preshevës. Rama në një...

Vuçiç-Rama: Zhvillimi i marrëdhënieve kontribuon në stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Qeveria serbe ka zbardhur takimin midis kryeministri Aleksandër Vuçiç dhe homologut të tij shqiptar Edi Rama, duke theksuar se dy kryeministrat kanë biseduar për...

Mbi 500.000 azikërkues të refuzuar jetojnë ende në Gjermani

Bild raportoi këtë të enjte se qeveria federale në Gjermani ka identifikuar plot 549,209 raste personash të cilëve u është refuzuar kërkesa për azil...

Presidenti Vuçiç: Çështja e Kosovës e Metohisë, sfidë për qeverinë

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se çështja e Kosovës e Metohisë mbetet një sfidë e madhe për mandatin e qeverisë së tij e...

Murtezaj: Qeveria e Kosovës do të insistojë që të zbatohen marrëveshjet me Serbinë

Zyrtarët të Bashkimit Evropian thonë se formimi i Qeverisë së re të Serbisë është i domosdoshëm për vazhdimin e dialogut politik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Ndërkohë,...

Po vijnë prapë serbët?!

Gjithmonë në prag të një ndeshje si kjo e “Qemal Stafës”, tifozët mundohen të bëjnë protagonistin, por asnjëherë nuk ka ndodhur ndonjë incident i...

Kakofonia e lodhshme, por a i duam refugjatët?

Nga Ben Andoni Ditët e fundit janë intensifikuar zërat për derdhjen e një fluksi refugjatësh në vendin tonë. Ndërsa të gjitha strukturat evropiane po bëjnë...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -