- Advertisement -

TAG

serb

“Dragi, moj srpski neprijatelj!” I dashur armiku im serb, vasal i Tiranës, shitur tek Prishtina

Nga Lorenc Vangjeli Në Beograd, ish-kryeministri serb e quan argat të Tiranës kryeministrit aktual dhe mallkon me logori siç bënin gratë me bir të vrarë...

Rrenat sllave/ Po kjo? Shën Jeronimi na doli serb?!

Shkruan Fahri Xharra Edhe Shën Jeronimi i shekullit IV pas Krishtit, i cili e përktheu Biblën nga hebraishtja na doli serb? Sipas dr. Doretiqit janë shumë...

Kamioni përplaset me autobuzin në Serbi/ Vdesin 5 persona, 4 të plagosur rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Serbinë jugore, duke lënë gjithsej 5 të vdekur dhe 4 të plagosur. Mësohet se një autobus është përplasur...

Kryqi serbo-malazez, njësia antiterror përplaset me prokurorinë e Shkodrës

A duhet hetuar për nxitje të urretjes etnike ceremonia e mbajtur në tetor të vitit të kaluar në Gajtan të Shkodrës, ku u vendos...

Masakra në Zelandën e Re, terroristi kishte të shkruar në armë emrin e serbit që vdiq në Kosovë

Personi, i cili vrai 49 besimtarë dhe plagosi disa të tjerë në dy xhami në Zelandën e Re, kishte të shkruar emrat cirilikë, Marko...

Skënderbeu serb? Deputeti shqiptar: Ju kërkoj falje, më keqkuptuat, ai është babai i kombit tonë

Mediat publikuan lajmin se Deputeti shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç ka deklaruar se Skënderbeu nuk është shqiptar.  "Nëse historia lexohet në mënyrë...

Arrestohen 2 policë në Kukës, ndihmuan në arratisjen e serbit

Gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Kukësit, pasi dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë ndihmuar në arratisjen e një shtetasi serb, i...

Ish-senatorja belge: Edhe nëse do të isha e varur nga ajri i Serbisë, kurrë nuk do ta blija

Mediat kosovare kanë sjellë në vëmendje deklaratën e ish-senatores belge, Annie Marie Lizi të bërë në vitin 1999. "Edhe sikur ajri i pastër të vinte...

33 mijë vajza të vrara? Krim për karrige elektrike, për litar, për plumbin ballit!

Nga Ilir Haxhiaj Pse nuk bëjmë hajër? Në një dokumentar në Top Channel, thuhej në mënyrë cinike se në 28 vitet e fundit "kemi 33 mijë vajza...

Akademia u jep serbëve një fshat shqiptar

Nga Ag Apolloni Në Fjalorin Enciklopedik të Kosovës (2018) thuhet se fshati Vërban është i banuar me popullsi serbe. Sapo e pashë lajmin në fejsbukun...

Latest news

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...
- Advertisement -