- Advertisement -

TAG

sekuestrohen

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

EUROPOL konfiskon 352 makina dhe kap 2 965 mijë emigrantë ilegalë, mes tyre edhe shqiptarë

Një total prej 352 makinave të vjedhura janë konfiskuar vetëm pak momente nga destinacioni I tyre final. Operacioni i mbështetur nga Agjencia e Bashkimit Evropian...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Pukë/ Sekuestrohen 37 kg tritol dhe 170 kg kanabis sativa

Agjentë të policisë së Pukës kanë kurorëzuar pasditen e së premtes një operacion, në kuadër të të cilit janë sekuestruar eksploziv dhe lëndë narkotike. Burime...

Lushnje/ Kultivonte bimë narkotike në oborrin e shtëpisë, arrestohet 41 vjeçari

Policia e Lushnjes ka sekuestruar 14 fidanë bimësh narkotike si dhe arrestuar kultuvuesin e tyre, shtetasin Artor Toshkollari, 41 vjeç. Policia sqaron se gjatë një...

Korçë, sekuestrohen 13 thasë me 90 kg kanabis

Policia e Korçës ka sekuestruar 13 thasë me 90 kg lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa. Droga u gjet dje në pyllin e fshatit...

Athinë, arrestohet shqiptari me 43 kg kanabis

Një 32-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar nga agjentët e Departamentit të Antidrogës së Athinës në lagjien Eksarqia të kryeqytetit helen. Sipas njoftimit për shtyp të...

Lufta anti-trafik, sekuestron dy gomone në Vlorë

Dy mjete lundruese janë bllokuar dhe sekuestruar nga Policia e Vlorës në kudër të një operacioni të koduar “Stuhia”. Më konkretisht, policia sqaron: 1-Më datë...

Latest news

Tjetër rekord viktimash në valën e tretë të pandemisë, por ulen infektimet

Një tjetër rekord negativ është vendosur gjatë 24 orëve të fundit për sa u përket viktimave të shënuara nga covid-19, në valën e tretë...

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...
- Advertisement -