- Advertisement -

TAG

Sekretari amerikan i shtetit

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...

Hashim Thaçi sot përballë akuzave në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të hënën do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Kjo është hera e parë...

Meta i ftuar nga Pompeo: Shqipëria do të vijojë të jetë shembull i harmonisë ndërfetare

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka marrë pjesë në darkën zyrtare të organizuar nga DASH në SHBA për mbrojtjen e lirive fetare. Meta ka theksuar...

Pompeo mesazh në Ditën e Pavarësisë: Lutemi për të prekurit e tërmetit

Sekretari Amerikan i Shtetit Michael Pompeo ka dërguar një mesazh për Shqipërinë dhe shqiptarët me rastin e 28 nëntorit, ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Pomepo...

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo “shmang” vizitën në Shqipëri

Sekretari i Shtetit Pompeo do të vizitojë Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut Sekretari amerikan i Shtetit, Michael R. Pompeo do të vizitojë javën...

Rex W. Tillerson: SHBA shpreh përkushtimin ndaj Kosovës

Sekretari amerikan i shtetit, Rex W. Tillerson, përgëzoi Kosovën me rastin e nëntë vjetorit të pavarësisë duke shprehur përkushtimin për mbështetjen amerikane ndaj saj. Në...

Latest news

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...

Efektet e pandemisë, 20 mijë të rinj dolën të papunë në tremujorin e dytë

Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...

Moti i keq pezullon lundrimet e tragetit Durrës-Bari

Moti i keq ka shkaktuar probleme në Durrës. Tragetet e linjës Durrës-Bari dhe anasjelltas nuk janë nisur dhe presin në port që prej tetë...
- Advertisement -