- Advertisement -

TAG

Sajmir Tahiri

Shqipëria pa armë/ Tahiri: Mos ndiqni modelet e dhunës

Nisma “Shqipëria pa armë” Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri u bëri thirrje nxënësve të shkollave që të mos ndjekin modelet e gabuara që shfaqen në rrjete sociale...

Sherr në Parlament/ Deputetët e PD rrethojnë foltoren e Kuvendit kur po fliste Tahiri

"Gjysma e sallës së Parlamentit nuk e do reformën në drejtësi dhe bën çdo gjë për të mbrojtur  prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar". Ishte...

Akuzat e Kokës, Dako: Nuk merrem me fjalë, përgjigjen do ta merrni më 18 qershor

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako  ka reaguar në lidhje me akuzat e bëra ndaj tij nga minstri i Mjedisit Lefter Koka. Në përgjigje të...

Akuzat e Manjanit/ Tahiri: Lufta kundër korrupsionit përgjigja më e mirë

“Lufta ndaj korrupsionit është përgjigja më e mirë ndaj çdo lloj akuze”. Kjo ishtë deklarata  e Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri lidhur me akuzat...

Kriza e koalicionit PS-LSI/ Rama takohet me Metën

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta u takuan paraditen e sotme në Kryesinë e Kuvendit. Takimi ka nisur rreth orës 10...

Tahiri në Prishtinë: Arrestimi i Haradinajt i paligjshëm, Interpoli të rishikojë urdhër-arrestet e Serbisë

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri e ka cilësuar veprim të paligjshëm arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Gjatë një konference të...

Tahiri: Balili i ka ditët e numëruara

Ministri i brendshëm Sajmir Tahirit ka reaguar pas vendimit të presidentit Bujar Nishani për mbledhjen e Këshillit  të Sigurisë Kombëtare për çështjen "Balili". Ministri...

Tahiri: Drejtësia për “21 janarin” nuk është vendosur

"Krimi shtetëror ka mbetur i pandëshkuar. Drejtësia për “21 janarin” nuk është vendosur", ka deklaruar Ministri i Bredshëm Sajmir Tahiri. Tahiri: “Është një nga çështjet...

Sensibilizimi/ Tahiri: Vendosni rripin e sigurimit

Tahiri: Vetëm në 2016-tën  29 jetë janë shpëtuar nga rripi i sigurimit Sfida e këtij viti për policinë e shtetit është që të bindi çdo...

Tahiri, letër INTERPOL-it: Anuloni urdhër-arrestin për Haradinajn

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, përmes një letre dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të INTERPOL-it, Jurgen Stock, kërkon rishqyrtimin dhe rivlerësimin e Urdhër...

Latest news

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit/ Kurti, Osmani dhe Konjufca homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fehmi Aganit. Agani u vra më 6...
- Advertisement -