- Advertisement -

TAG

Sajmir Tahiri

Tahiri: Ata në çadër po shpikin kriza, duan qeverinë për zgjedhje

Ish- ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se ata që janë në çadër kërkojnë qeverinë dhe më pas duan të shkojnë në zgjedhje. Nga...

Rama: Nuk kam shkarkuar asnjë ministër

Një ditë pasi deklaroi ndryshimet në Qeveri, Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk e kam shkarkuar Saimir Tahirin, nuk kam shkarkuar asnjërin prej...

Tahiri: Rritja e pagave për policinë të kthehet në shërbim për qytetarët

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri u shpreh se mbështetja e qeverisë për Policinë e Shtetit duhet të kthehet në shërbim për qytetarët. Në komisariatin 3...

Vettingu/ Tahiri firmos peticionin: Të korruptuarit larg nga drejtësia

Peticioni për të zbatur ligjin e Vetingut e ka firmosur edhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe deputeti i PS, Ulsi Manja. Tahiri u shpreh se...

Protestuesit ngrenë çadra në Bulevard/ Tahiri: Protesta nuk do të pengohet

Pas fjalimit të kreut të PD-së Lulzim Basha në protestën e organizuar nga Partia Demokratike, protestuesit ngrenë çadra në Bulevard. Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri...

Kapja e 4 autorëve të grabitjes/ Tahiri: Kundër policisë, pakica kundër Vettingut

Pas arrestimit të katër autorëve të dy grabitjeve  në zonën e Kasharit, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri tha se kjo ishte përgjigje për atë...

Elbasan/ Tahiri qytetarëve: Dorëzoni armët, nuk i duhen njeriu

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka ndjekur nga afër dorëzimin vullnetar të armëve në Njësinë Administrative, Papër në Elbasan.  Qytetarët e kësaj zone i...

Lu takim 45 minutësh me ministrat e kabinetit qeveritar dhe Guvernatorin Sejko

Ambasdorit amerikan Donald Lu zhvilloi një takim rreth 40 min me ministrat e kabinetit qeveritar në kryeministri. Bëhet me dije se pjesë e këtij takimi...

Ambasadori Lu takim me Tahirin në Kryeministri

Ambasadori i ShBA-së, Donald Lu është duke zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri. Bëhet me dije se  takimi po zhvillohet në ambientet...

Grabitja në Qafë-Kashar/ Tahiri: Ngjarje të tilla do parandalohen, më shumë siguri për transportin e parave

Pas grabitjes në Qafë-Kashar, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pohoi se raste të tilla si ngjarja e djeshme do parandalohen, ndërsa shtoi se do...

Latest news

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...
- Advertisement -