- Advertisement -

TAG

rreshjet

Del liqeni i Shkodrës, uji përmbyt dhe izolon qindra banesa (foto)

Rreshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa lagje të qytetit të Shkodrës. Qindra shtëpi janë rrethuar nga uji që shkon deri në...

Përmbyten tokat dhe shtëpitë në Fier, banorët: S’kanë pastruar kanalet

Reshjet e një nate më parë kanë përmbytur toka bujqësore dhe shtëpi në zonën e Radostinës në Fier. Raportohet se rreth 7 ha toka në...

Reshjet e orëve të fundit, del nga shtrati Vjosa

Del nga shtrati lumi Vjosa. Mësohet se për shkak të reshjeve është përmbytur pjesa e zonës së pazarit, pranë urës së Mifolit. Për momentin, dalja...

Reshjet intensive, uji mbulon rrugën në Bulqizë

Përkeqësimi i kushteve të motit gjatë ditëve të fundit kanë sjellë përmbytje në disa zona të vendit. Problematike është situata edhe në Bulqizë. Një nga...

IGJEUM paralajmëron: Qarqet që do kenë përmbytje

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka paralajmëruar në lidhje me zonat që rrezikojnë përmbytje si pasojë e reshjeve të shiut përgjatë ditës...

Meteorologët japin alarmin: Priten përmbytje të mëdha, ja qytetet që rrezikohen

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon përmbytje në disa qytete nesër dhe pasnesër, si pasoje e reshjeve intensive që do të bien...

Dëborë dhe ngricë në veri dhe verilindje të vendit, vështirësi në qarkullimin rrugor

Reshjet e dendura të dëborës të shoqëruara dhe me ngrica të shumta kanë shkaktuar problemet e para me qarkullimin rrugor në veri dhe verilindje...

Përgjysmohen shkarkimet nga Vau Dejës, kaskada e Drinit nën kontroll

Pas ndërprerjeve të shumta të energjisë elektrike për shkak të motit të keq rikthehet në normalitet furnizimi me energji elektrike. Ministria Energjitike ka bërë...

Kurbin/ Përmbyten 150 ha tokë, magazinat bujqësore mbushen me ujë

Edhe pse reshjet e shiut kanë pushuar , situata mbetet e njëjtë në zonën e Laçit dhe Kurbinit. Shtabi i emergjencave bën me dije...

Bilanci i përmbytjeve, dëme materiale në bagëti dhe bujqësi

Në raportimin mbi përmbytjet Emergjencat Civile  bëjnë me dije se në  Kurbin janë përmbytur 30 banesa në zonën e stadiumit, 20 banesa në lagjen...

Latest news

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...
- Advertisement -