- Advertisement -

TAG

Rita Ora

Dua Lipa arrin majën e klasifikimit në Britani

Këngëtarja Dua Lipa duket se po arrin majat e karrierës. Një nga këngët e saj më të reja, “New Rules”, ka arritur në majën...

Rita Ora në Xhamajkë

Nga Xhamajka, ku është arratisur për disa ditë pushimesh, ajo ka publikuar foto e vetme, pa askënd në krah. Por, në mediat ndërkombëtare rozë, thuhet...

Bebe Rexha dhe Rita Ora performojnë në “Pitch Battle”

Bebe Rexha dhe Rita Ora performojnë në një spektakël gjigand, në “Pitch Battle”. Bebe Rexha dhe Rita Ora po shijojnë sukseset e këngëve të tyre,...

Tyrone Wood, dashuria e re e Rita Orës

Këngëtarja me origjin shqiptare Rita Ora tashmë është e lidhur me djalin e Ronnie Wood, Tyrone, shkruan në ekskluziven e tij tabloidi anglez, The...

Adele pranë të prekurve nga tragjedia e Grenfell Tower

Adele u shfaq në Grenfell Tower mbrëmjen e të mërkurës, në më pak se 24 orë nga zjarri i tmerrshëm që përfshiu ndërtesën, duke...

Rita Ora ndihmon të mbijetuarit e tragjedisë në Londër

Vetëm pak orë pas shuarjes së flakëve të tmerrshme në ndërtesën 24 katëshe Grenfell Tower, Londër, Rita Ora ka vizituar të lënduarit dhe të...

Eranda Libohova dhe Rita Ora ndezin atmosferën e dasmës në Tiranë (film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora, nëpërmjet rrjeteve sociale njoftoi se gjendet në Tiranë, në një dasmë familjare. Rita Ora në një formë të...

Rita Ora në Tiranë (foto)

Rita Ora aktualisht ndodhet në Tiranë. Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, ka një arsye të mirë që ka udhëtuar për në kryeqytetin shqiptar. Shkak...

Rita Ora rikthehet me “Your Song” (film)

Rita më në fund ka mbajtur premtimin e saj duke publikuar këngën e re “Your Song” (Kënga juaj). Në një intervistë për nurmin e fundit...

Rita Ora dhe Bebe Rexha bashkë në “Billboard Music Awards” (film)

Dy këngëtaret e famshme shqiptare me famë boterore, Rita Ora dhe Bebe Rexha kanë publikuar një video në rrjetet sociale, në prapaskenat e "Billboard...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -