- Advertisement -

TAG

Rinasi

BE izolon Bjellorusinë, Rama hap Rinasin për “Lukashenkon”

Avion i ardhur nga Bjellorusia ka mundur që të ulet në aeroportin “Nën Tereza”, edhe pse vendet e Bashkimit Evropian i kanë bërë “bllok”...

Ulja e avionit në Kukës, reagon PD: Fluturimi u bë nga Rinasi, aeroporti nuk ka certifikatë sigurie

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me aterimin e avionit të parë në aeroportin e Kukësit. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se...

U vra me pistoletë, efektivi i FNSH mori mikun nga Rinasi dhe u nis për në Shkodër

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e efektivit të FNSH-së, Xhulio Prela mëngjesin e sotëm pranë fshatit Gajush në Lezhë. Mësohet se i riu...

Ja kush janë 12 fluturimet e konfirmuara për nesër nga Rinasi, lejohen të udhëtojnë vetëm…

12 fluturime nga Tirana me destinacione të ndryshme në vendet e Bashkimit Europian janë konfirmuar për ditën e nesërme. Vetëm nënshtetasit e BE dhe rezidentët...

Del lista, ja 12 fluturimet që do të kryhen nesër nga Rinasi

Aeroporti ‘Nënë Tereza’ ka publikuar listën e fluturimeve të konfirmuara për ditën e nesërme. Krahas publikimit të listës, aeroporti i bën thirrje udhëtarëve që të...

Nesër 3 fluturime nga Rinasi, TIA: 2 janë riatdhesime nga Frankfurti dhe Roma

Tirana International Airport njofton se nesër do të kryhen vetëm 3 fluturime për të riatdhesuar shqiptarët nga Rinasi vajtje- kthim drejt Vjenës, Romës dhe...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -