- Advertisement -

TAG

rezoluta

Miratohet rezoluta e Këshillit Kombëtar të PD: Çdo vendim i lëvizjes “Berisha” është nul

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar, të thërritur nga kryesia e Partisë Demokratike, është miratuar një rezolutë. Kjo  e fundit u popozua gjatë...

Rezoluta/ Parlamenti Europian i vendos Shqipërisë zyrtarisht 15 kushte*

Për herë të parë në historinë e tij, Parlamenti Europian i ka vendosur Shqipërisë 15 kushte, që duhet të plotësohen para se të mblidhen...

Zbulohet rezoluta e Kuvendit kundër Metës: Emërimi i Xhaferllarit, akt absolutisht i pavlefshëm (foto)

Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të enjten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për atë që po ndodh me anëtarët...

Votohet rezoluta për shkarkimin e Presidentit Meta/ 100 deputetë votojnë pro, vetëm 7 kundër

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar rezolutën për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, pas çdekretimit të datës së zgjedhjeve vendore më 30 qershor. Mazhoranca...

Shkurt 1992/ Rezoluta për grindjet brenda PD-së, kundër fraksioneve

Betejat e Berishës para zgjedhjeve të 22 marsit që përcaktuan edhe “armiqtë e brendshëm”, fitorja historike, ndarja e pushtetit dhe përjashtimi i kundërshtarëve. Zgjedhjet...

BE: Rezoluta nuk kontribuon në normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

  Bashkimi Europian ka kundërshtuar rezolutën e miratuar në Parlamentin e Kosovës, pasi rezoluta nuk është në përputhje me angazhimet e marra nga Kosova. Rezoluta e...

Kuvendi i Shqipërisë mbështet rezolutën për lirimin e Haradinaj

Kuvendi i Shqipërisë mbështet rezolutën e miratuar nga Kuvendi i Kosovës, për lirimin e menjëhershëm të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit Ilir...

Kuvendi miraton rezolutë për pezullimin e dialogut me Serbinë deri në lirimin e Haradinajt

Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë me të cilën kërkohet pezullimi i dialogut me Serbinë, deri në lirimin e Ramush Haradinajt, i cili...

Basha: PPE rezolutë për zgjedhjet në Shqipëri

Basha: PPE thirrje për zgjedhje të lira e të ndershme Kryedemokrati Lulzimi Basha bën me dije se Partia Popullore Europiane miratoi një rezolutë për Shqipërinë, e...

Idrizi: Askush nuk e pengon dot Komisionin Hetimor për Çështjen Çame!

Kryetari i PDIU-së, Shpëthim Idrizi tha që do të përballet me ne, ajo forcë politike apo individ, i cili tenton të pengojë ngritjen e...

Latest news

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...
- Advertisement -