- Advertisement -

TAG

Restorante

Uragani Laura/ Ambasadorja shqiptare në SHBA: Uragani do godasë Luizianën, rrezikohen restorante dhe mbi 20 familje shqiptare

Urágani Laura ka goditur bregdetin e Luizianës, me erëra ekstreme duke shkaktuar përmbytje në shtetin amerikan. Për shkak se ai lëviz me erë të lartë,...

Nuk respektuan masat anti-Covid, gjobiten pronarët e dy restoranteve me 10 milionë lekë në Berat

Policia e Beratit ka gjobitur pronarët e dy restorantëve, të cilët ushtronin aktivitetin e tyre kundër rregullave të Covid. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Jelekverdhët djegin Parisin/ Pse nuk e dënon dhunën komuniteti ndërkombëtar dhe ambasada shqiptare? (film)

E shtuna ka qenë një ditë ferri në Paris. Jelekverdhët kanë djegur Parisin, pallate, banka, restorante, biznese. 11 persona janë lënduar keq, sepse u dogj...

Turizmi s’bëhet me dron, është edhe ajo veza e skuqur që kushton aq shumë në jug

Dete, male dhe një diell, e mund të bëjmë mrekullira. Ndoshta kjo do të ishte mendësia e një vendi që natyra e ka kufizuar...

Latest news

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...

Tërmet i fuqishëm në Turqi, konfirmohen 4 viktima dhe 120 të plagosur

Turqia u goditet mesditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në ishullin Samos të...

418 raste pozitive dhe 4 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Situata e pandemisë në Kosovë është përkeqësuar. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 418 raste pozitive, nga 1.608 teste të kryera. Gjithashtu 4 persona...
- Advertisement -