- Advertisement -

TAG

reshje shiu

Drejtoria Detare paralajmëron: Cikloni po afrohet me erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se si rezultat i krijimit të një cikloni, me erëra të fuqishme dhe reshje shiu, do të përkeqësohet...

Ja si do të jetë moti për ditët në vazhdim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, ka bërë parashikimin e motit për fundjavën. Duke filluar nga kjo fundjavë do të kemi ndryshime te kushteve meteorologjike sepse ditën e...

IGJEUM: Sot sërish reshje të dendura shiu në vend, rrezik për përmbytje

Ditën e sotme priten sërish reshje të dendura shiu në të gjithë vendin të cilat mund të shkaktojnë probleme me përmbytjet. Sipas parashikimeve të IGJEUM...

Moti i keq mbërthen Anglinë, banorët regjistrojnë pamjet nga tornadoja (film)

Moti i keq, me reshje të denduara shiu, stuhi dhe tornada ka mbërthyer zonën e Surrey në Britaninë e Madhe. Për pasojë vendi është përmbytur...

IGJEUM paralajmëron përmbytje në Shqipëri, mësoni parashikimin e motit për sot

Sipas parashikimeve të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ditën e sotme priten reshje shumë intensive në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër...

Moti i keq në Durrës, bllokohen peshkarexhat dhe anijet e tonazhit të vogël në port

Moti i keq në qytetin e Durrësit ka shkaktuar shumë probleme ditët e fundit. Mësohet se anijet e vogla dhe peshkarexhat në Portin e Durrësit...

Çmendet moti në Australi, regjistrohen mbi 3 mijë goditje rrufeje për 1 orë (film)

Një stuhi e fortë ka goditur Australinë ku brenda një ore ra më shumë se 100 mm shi ra në kryeqytetin e Queensland. Instituti i...

Reshje shiu dhe ulje të temperaturave, ja si do jetë moti nesër

Dita e nesërme (20 nëntor) do të fillojë me reshje shiu prandaj mos harroni ti merrni cadrat me vete dhe të visheni trashë. Sipas Meteoalb,...

Suprizave të motit u vjen fundi, nga sot rikthehen reshjet

Ditët me diell do t’i lënë vendin reshjeve të shiut dhe temperaturave të ulta. Sipas sinoptikanëve, duke nisur që nga pasditja e sotme në...

Bien temperaturat nën 30 gradë celcius, fundjava sjell mot të vranët dhe reshje shiu

Këtë fundjavë, ditën e shtunë dhe të diel pritet të ketë reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë territorin. Dita e shtunë do të...

Latest news

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...

Vala e dytë e Covid-19/ Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë Europën

Bllokimet, ora policore dhe  kufizimet rajonale po vendosen në të gjithë Europën për të luftuar një rritje të rasteve të koronavirusit,raporton euronews. Çfarë po ndodh...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Mitsotakis njofton masat e reja në Greqi

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar këtë paraditet masat e reja të pandemisë në vend. Në një konferencë për shtyp, kreu i qeverisë ka...
- Advertisement -