- Advertisement -

TAG

republike

Ishujt Barbados kërkojnë të kthehen në Republikë, vendosin të heqin Mbretëreshën Elizabet si kreun e shtetit

Qeveria e Ishujve Barbados ka vendosur që të mos jenë më nën pushtetin e Mbretëreshës Elizabeta, pasi duan që të kthehen në Republikë. “Ka ardhur...

“Ka Republikë pa kryeministër, por jo pa president”, Meta: Dekretet e mia i respekton populli

Teksa sulmoi Ministrinë e Drejtësisë se ka shkelur ligjin, Presidenti Ilir Meta theksoi se dekretet e tij i mbështet populli shqiptar. Në një konferencë për...

Kazani po vlon në Shqipëri

Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një situatë të papritur dhe...

Shqipëria 72 vite Republikë

Me 11 janar të vitit 1946 Shqipëria u shpall Republikë Popullore. Pas fitores së LANÇ mbi pushtuesit nazistë vendi ynë i dha fund epokës...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -