- Advertisement -

TAG

Reporterët pa Kufij

Reporterët pa Kufij: Sekuestrimi kërcënon pavarësinë e dy kanaleve televizive shqiptare

Reporterët pa Kufij (RSF) u bën thirrje autoriteteve shqiptare të mos ndërhyjnë në linjën editoriale të dy kanaleve televizive, Ora News TV dhe Channel...

Dhuna ndaj gazetarëve në protestë/ Reporterët pa Kufij dhe ECPMF reagojnë ashpër: U prangosën dhe u mbajtën 2 orë në polici

Reporterët pa kufij kanë dalë me një qëndrim publik në lidhje me dhunën e ushtruar nga forcat e rendit ndaj gazetarëve që transmetonin protestën...

Rama: Virgjëreshat që sot bëjnë moral, rrihnin e plagosnin gazetarë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në “Twitter” pas publikimit të raportit për lirinë e medias në vend nga organizata botërore “Reporterët pa kufij”. Rama shprehet...

Reporterët pa Kufij, Vokshi: Raporti rrëzon propagandën e Ramës

Kryetarja e Komisionit të Medias dhe Komunikimit, njëkohësisht dhe deputete e Partisë Demokratike, Albana Vokshi duke cituar raportin e “Reporterëve pa Kufij” e ka...

Ultimatumi për portalet/ Vokshi: Edhe Reporterët pa Kufij kundër

Kryetarja e Komisionit të Medias, Albana Vokshi ka reaguar pas qëndrimit kundër të "Reporterëve pa Kufij" lidhur me vendimin e AKEP për mbylljen e...

Reporterët pa Kufij: 65 gazetarë janë vrarë në vitin 2017

Siria me 12 gazetarë të vrarë dhe Meksika me 11, kryesojnë listën e vendeve më të rrezikshme për gazetarët, thuhet në raportin e publikuar...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -